Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych      |      ul. Słowackiego 2B, 05-120 Legionowo (woj. Mazowieckie)      |      NIP: 5361910447
tel. 884 347 677 - sekretariat i księgowość      |      tel. 501 053 683 - sprawy hodowlane     |     e-mail: biuro@swkipr.pl


AKTUALNOŚCI:


2019-09-17 - 15:53:42
Szanowni Państwo,

W celu ułatwienia zlokalizowania miejsca wystawy w Sulechowie załączamy oznaczenie na mapie.

Do zobaczenia !


2019-09-10 - 14:41:32
Szanowni Państwo!
W pierwszym tygodniu września zostały przyznane Certyfikaty Wzorcowej Hodowli 2019/2020. Jesteśmy zaszczyceni, że osoby z taka pasją, miłością i zaangażowaniem w stosunku do prowadzenia hodowli są członkami naszego Stowarzyszenia.
Oto wyróżnione hodowle:
VALENTINO SKY- wł. Katarzyna Królak
CHIHUAHUA Z ELROM- wł. Elżbieta Cyranowska
CASABLANKA - wł. Katarzyna Głuchowska
Z ZACISZA POD LASEM- wł. Karolina Majcherska
KOCI GAJ - wł. Robert Maćkowski

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


2019-08-20 - 15:45:46
Już przed Nami Międzynarodowa Wystawa w Sulechowie organizator SWKiPR oraz zawody sportowe Zagryzienie rękawa
Minuta posłuszeństwa - organizowane przez Pit Bull Alkatraz Poland.
Dziękujemy Burmistrzowi Wojciechowi Sołtysowi oraz Krystian Gronkowski- bez Was by się nie udało.
Szczegóły wkrótce na FB i stronach internetowych.
Nowe miejsce daje wiele nowych możliwości .
Do zobaczenia


2019-08-20 - 15:45:32
Wystawa w Pabianicach już za nami.
Dziękujemy wszystkim Wystawcom, Hodowcom, Sędziom, zarządom organizacji członkowskich PPK i wszystkim zaangażowanym, bo pracy był ogrom.
Szczególne podziękowania dla organizatora SHPR Marzena Marciniak.
Po raz kolejny dzięki wielkiemu sercu udało spełnić się kolejne marzenie . Wielkie podziękowania dla Lidia Kłosowska z SWKiPR za ofiarowanie wspaniałego buldoga Marzycielce z Oddziału Warszawa Fundacji" Mam Marzenie." - wiemy, że nie wolno przestawać marzyć bo marzenia się spełniają . DZIĘKUJEMY.
Cała góra nagród i atrakcji dla naszych dzieciaków pokazała wiele uśmiechów i radość .


2019-08-20 - 15:45:07
Wyniki finałowej konkurencji Best In Show IV Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Pabianicach 18-08-2019

I Miejsce
suka owczarek niemiecki długowłosy J-ROXI Wataha, wł.Sławomir Sroka, ANAREX

II Miejsce
suka syberian husky DELOKIS TERRA LEYLA The Future is One, wł.Milena Żmuda, Kenel Club

III Miejsce
pies buldog francuski ODYS Szafranowa Dolina , wł.Katarzyna Kondej, PCMZ

IV Miejsce
pies american bully DJANGO Blue Stars Bullies, wł.Yveta Kolackova, ABKC

V Miejsce
pies beagle AXEL Czwartaki, wł.Wojciech Ambroszczyk, Anarex

Ogromne gratulacje dla zwycięzców. Jak sami Państwo widzicie, nie ma u nas podziałów ze względu na przynależność do organizacji.Jesteśmy "ponad podziałami".Wystawa to ma być miejsce spotkania, wzajemnej zyczliwości, wymiany doświadczeń i zdrowej sportowej rywalizacji.
Dla wszystkich obecnych hodowców i wystawców jeszcze raz składam podziękowania za obecność, za życzliwość i za stworzenie tej wyjątkowej atmosfery.
Dziękuję Sędziom :Lucynie Kuś,Renacie Rembis, Piotrowi Kłosińskiemu,Marcinowi Szałkiewiczowi za rzetelną i uczciwą ocenę psów w ringach.To jest naprawdę ciężka praca i trzeba ją docenić.Podziękowania także dla asystentów i sekretarzy.
Podziękowania kieruję także w stronę sponsorów bez których wsparcia nie mielibyśmy tak wspaniałych nagród:
1.Firmie Eminent-panu Pawłowi i Annie Statuckim ,fundatorom najwyższej jakosci karm dla zwierząt
2.Przychodni Weterynaryjnej w Dobroniu-pani doktor Paulinie Dąbrowskiej-za opiekę weterynaryjną oraz ufundowanie vaucheru na zabiegi profilaktyczne i lecznicze do wykorzystania w przychodni
3.Pani Jolancie Mierzejewskiej i Bogdanowi Malinowskiemu-hodowla pudli BOJO-fundatorom głównych nagród na bestach oraz za pomoc w przygotowaniach do wystawy i włożoną pracę
4.PittBull Alkatraz-Patrycji i Marcinowi Szałkiewiczom za ufundowanie statuetki dla zwycięzcy gr.III i pomoc na wystawie
5.Canis e Catus-Pani Ewie Pietralik za ufundowanie statuetki dla zwycięzcy grupy II oraz za pomoc na wystawie
6.Smocznej Lodziarni-za ufundowanie kilkudziesięciu porcji lodów dla wszystkich dzieci bioracych udział w konkurencji Młody Prezenter
7.The Dog House-za ufundowanie najwyższej jakości smyczy oraz szelek i obroży dla zwycięzców
8.Firmie Kendog-za nagrody dla Młodego Prezentera oraz zwycięzcy wystawy
9.Producentowi legowisk
10.Hodowcom pani Basi Stefaniak oraz Bożenie Gawrysiak za przygotowanie wspaniałych ciast oraz Dorocie Chybowskiej za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w przygotowaniach do wystawy
11.Panu Bogdanowi Długoszowi za wspaniały olbrzymi galon wina
12.Pani Janinie Kuliszewskiej za wspaniałe jak zawsze rozety

Wszystkim pozostałym osobom których nie sposób wymienić a przyczyniły się do tego wydarzenia.Jeszcze raz wszystkim wam dziękuję i mam nadzieję ze zobaczymy się już 22 września na wystawie międzynarodowej w Sulechowie na którą już teraz zapraszam w imieniu organizatora-SWKiPR
Prezes SHPR Marzena Marciniak


2019-08-01 - 14:14:22
Uprzejmie zawiadamiamy, że dzień 16 sierpnia br. jest dla pracowników Stowarzyszenia dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności. Na Państwa zapytania i telefony odpowiemy od 19 sierpnia.


2019-07-10 - 10:38:31
Szanowni hodowcy.
BARDZO WAŻNA INFORMACJA.
W odpowiedzi na decyzję KC że nie będzie nam udostępniała informacji o pokoleniach , Zarząd Polskiego Porozumienia Kynologicznego po konsultacji z klubami współpracującymi

Stanowczo odradza zakup zwierząt z metrykami KC !!!!

.
(aby hodowcy nie ponosili dodatkowych kosztów związanych z rejestracją zwierząt) .
Sugerujemy zakupy w większości organizacji gdzie takimi informacjami wymieniamy się od dawna.
Proszę o jak największa ilość udostępnień gdyż już od 08.07 zgodnie z oficjalnym pismem z KC nie dostajemy informacji potrzebnych do rejestracji.
Pozdrawiam
Piotr Kłosiński


2019-07-09 - 14:51:58
Kapituła szczególnego wyróżnienia PPK " Wielkie Skrzydła"- dobroci , empatii, rzetelności " wyróżniła Pana Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka - za zaangażowanie społeczne i wsparcie lokalnych organizacji w tym Canis& Catus.
GRATULUJEMY.


2019-07-09 - 09:25:43
GRATULACJE
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych " Święte Miasto " w Częstochowie już za nami.
Czas na podsumowania i podziękowania.
Wymienić wszystkich się nie da, ale szczególne PODZIĘKOWANIA dla organizatorów, sędziów, asystentów i wszystkich osób które przyczyniły się do takiego SUKCESU.
Dla wszystkich organizacji które swoją obecnością potwierdzają że można " Ponad Podziałami".
Fundatorom nagród za wsparcie.
Szczególnie dziękujemy Hodowcom, Wystawcom , Właścicielom pupili - bez Waszego wsparcia nie udało by się stworzyć takiego wydarzenia.


2019-06-17 - 11:41:49
Szanowni Państwo!

Po dogłębnych analizach i akceptacji organizacji członkowskich Zarząd Polskiego Porozumienia Kynologicznego, podjął uchwałę o ustanowieniu specjalnego wyróżnienia (odznaczenia). " Wielkie Skrzydła"- dobroci , empatii, rzetelności . Wyróżnienie będzie przyznawane osobom lub instytucjom, które swoją postawą, pracą, zaangażowaniem, dobrocią i wielkim sercem w sposób szczególny przyczyniają się do działalności PPK a wyróżniają się olbrzymią empatią w stosunku do ludzi i zwierząt. W swojej pracy, społecznej działalności jak i życiu osobistym kierują się dobrem ogółu. Została powołana kapituła, której działania koordynuje Prezes PPK ,a w skład której wchodzą Przewodnicząca - Dominika Kłosińska Członek kapituły - Marzena Marciniak Członek kapituły - Ewa Pietralik Do kompetencji Kapituły należy w szczególności opiniowanie wniosków o nadanie lub pozbawienie odznaczenia, wyróżnienia oraz występowanie z inicjatywą nadania odznaczenia, wyróżnienia lub jego pozbawienia. Uchwałą kapituły zostały opracowane dwa wzory odznaczeń, wyróżnień. Odznaczenia, wyróżnienia będą wręczane w sposób szczególny z zachowaniem powagi .


2019-06-17 - 11:39:53
Szanowni Państwo zachęcamy do zapoznania się z artykułem:

https://wprawo.pl/2019/06/09/kynolodzy-z-ppk-przestrzegaja-przed-maltretowaniem-psow-miloscia-celebryty/Oraz dodatkowo:

http://warszawskiwieczor.pl/piotr-klosinski-kynolog-pseudo-animalsi-dostana-od-panstwa-lanie-bo-poszli-o-krok-za-daleko/https://prostozmostu.pl/piotr-klosinski-ppk-hodowcy-psow-potrzebuja-dobrego-prawa-nie-potrzebuja-pseudo-animalsow/https://prostozmostu.pl/piotr-klosinski-ppk-hodowcy-psow-potrzebuja-dobrego-prawa-nie-potrzebuja-pseudo-animalsow/http://pitu-pitu.pl/2019/06/09/polska-potrzebuje-madrej-ustawy-o-ochronie-zwierzat-do-tej-pory-przedstawiano-jedynie-ideologizmy/https://www.swiatrolnika.info/swiatrolnika-tv/5762-piotr-klosinski-ppk-hodowcy-nie-wpuszczajcie-eko-oszolomowhttps://wswiecie24.pl/psy-to-nie-maskotki-do-malowania-i-ubierania-w-yorkach-zabija-sie-instynkt-polowania/


2019-06-10 - 12:58:35
Uprzejmie informujemy, że 21 czerwca br. (piątek) jest da pracowników Stowarzyszenia dniem wolnym od pracy. Zapraszamy do kontaktu w innym terminie i przepraszamy za niedogodności.


2019-05-15 - 11:58:48
Szanowni Hodowcy i Przyjaciele !
W imieniu Canis e Catus serdecznie zapraszamy:
Canis& Catus : "Kochani, jak co roku w naszym mieście organizowany jest Rodzinny Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Już tradycją stało się, że Nasi hodowcy podczas pikniku prezentują swoje piękne psy. Serdecznie wszystkich zapraszamy do namiotu numer 1 !!!!
ZAPRASZAMY Masa atrakcji dla Naszych dzieciaków ,pokazy psów , konkursy i wiele ,wiele innych wydarzeń .


2019-05-15 - 11:29:17
Serdecznie Zapraszamy!


2019-05-14 - 14:47:58
Hodowcy, Wystawcy, Przyjaciele
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych " WARSAWLOVE" już za nami.
Przyszedł czas podziękowań oraz podsumowań.
W pierwszej kolejności serdeczne podziękowania dla wszystkich Hodowców i Wystawców, bez Was takiej świetnej imprezy nie dałoby się przeprowadzić .
Gratulacje dla zwycięzców! Wybór był bardzo trudny, więc tym bardziej trzeba docenić ogrom Waszej pracy włożony w przygotowania.
Szczególne podziękowania dla Sędziów World Kennel Union: Ballotada Magda Moravcová , Ewa Pietralik, Renata Rembis , Marcin Szałkiewicz. Dziękujemy za rzetelną ocenę i super przeprowadzoną wystawę .
Nie można nie wspomnieć o organizatorach Targów "Trzebniak Team" Mariusz Trzebniak, Tomasz Dąbrowski, spisaliście się jak zawsze doskonale.
Podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji i nagród, Maja Kuliszewska , Ryszard Kaminski oraz sponsorów: firmie Eminent Paweł Statucki Polska oraz firmie Tom Dog.
Gratulacje dla zwycięzców : Mody prezenter Zuza Kłosowska ( dodatkowo przelot samolotem na pokazach w Dęblinie ).
Szczególne Gratulacje dla ZWYCIĘZCY WYSTAWY Sebastian Stuła z swoim Wyżłem Węgierskim.
Także gratulacje dla osoby której oczekiwanie do czasu losowania nagrody niespodzianki pokazało że warto .

Oczywiście Fundacja "Mam Marzenie" Karolina Adamska-Woźniak, Mateusz Mostowski którą reprezentowały trzy oddziały Warszawa , Poznań, Łódź pokazały jaką moc ma spełnianie marzeń . Zbiórka na "Różowy plac zabaw" przyspieszy spełnienie kolejnego marzenia.
Pamiętajcie, zawsze w takich "zwierzęcych" marzeniach możecie na nas liczyć.
Wielkie dzięki dla Marzena Szydełko, Katarzyna Witkowska, Przemysław Szoplewski , Dominika Kłosińska za to że " Wam się chce" - było super i pokazaliście co w waszym życiu jest ważne. Dziękujemy.
Zarządom organizacją członkowskim PPK za wsparcie . SHPR, ANAREX, Canis&Catus, Pit Bull Alkatraz Poland, SWKiPR, Zielony Czas oraz IAG.
Wszystkim którzy włożyli w przygotowania ogrom pracy: Marta Tomaszewska, Sylwia Bernat, Barbara Basia Maruntelu, Weronika Skurzewska, Judyta Ławicka, Maja Kosinska i Hanka Kosińskie, Adrian Kłosiński i Piotrek Kłosińscy, Michał Talma oraz wielu nie wymienionych. Serdeczne słowa DZIĘKUJEMY!
To że wyjdzie super, wiedziałem od samego początku, ale teraz jestem pewien, że z Wami WSZYSTKIMI da się to zrobić na końcu świata.
DZIĘKUJEMY
Poprosimy o Wasze fotki z wystawy

https://www.haloursynow.pl/…/takich-targow-jeszcze-nie-bylo…

https://www.tvp.info/…/chwile-radosci-w-cieniu-choroby-fund…


2019-04-25 - 10:34:39
Szanowni Państwo,
Zawiadamiamy, że w dniu 2 maja br. biuro SWKiPR będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.


2019-04-15 - 13:23:01
Uprzejmie informujemy, że najbliższy Wielki Piątek (19 kwietnia br.) jest dla pracowników Stowarzyszenia dniem wolnym od pracy. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.

Równocześnie życzymy naszym hodowcom i współpracownikom zdrowych i radosnych Świat Wielkanocnych oraz smacznego jajka!


2019-04-01 - 14:11:35
Szanowni Hodowcy, Przyjaciele.
Z całego serca dziękuję za zaproszenie i gościnność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na czele z Rektorem Ojcem Tadeuszem Rydzykiem .
Na wczorajszej konferencji miałem możliwość zaprezentować przed członkami polskiego Rządu ale także szerokiej opinii publicznej kilka istotnych faktów:
Jako Polskie Porozumienie Kynologiczne - członek jednego ze światowych liderów w dziedzinie kynologii World Kennel Union - skonsolidowaliśmy dobrze działające organizacje kynologiczne w Polsce i na świecie, które cały czas pracują nad podniesieniem jakości hodowli i dobrostanu zwierząt domowych. Wspólnie z organizacją międzynarodową WKU organizujemy wystawy, szkolenia, pokazy i konferencje. Szerzymy świadomość humanitarnej hodowli zwierząt towarzyszących. Jako jedna z nielicznych organizacji kynologicznych powołaliśmy inspektorat do spraw ochrony zwierząt.
Mówiliśmy także co planujemy, a właściwie już zaczęliśmy robić w Polskim Porozumieniu Kynologicznym i organizacjach współpracujących. Szanowni Państwo, Polska może stać się światowym liderem w dziedzinie kynologii, badań DNA zwierząt towarzyszących i zachowania dobrostanu zwierząt. Mamy ku temu wszelkie atuty. Problem modyfikacji ras zwierząt domowych doprowadził do deformacji fizycznych i wielu chorób typowych dla wielu ras oraz nieustannej miniaturyzacji. My wiemy jak można zmienić ten stan rzeczy. Wspólnie z WKU oraz firmą GENE VET rozpoczęliśmy projekt badań. Porozumienie i GENE VET będą zbierały dane dotyczące przebadanych zwierząt z Polski oraz innych Państw, co w wcale nie tak odległej perspektywie czasowej podniesie poziom hodowli zwierząt towarzyszących i ograniczy choroby dziedziczne i da możliwość hodowli tylko zdrowych osobników.
Poruszyliśmy problemy bezdomności zwierząt i możliwości systemowego rozwiązania tego problemu. Także Polskie Porozumienie Kynologiczne uważa, że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest bardzo ważna dla tysięcy hodowców i setek tysięcy właścicieli zwierząt i powinna być przeprowadzona na poziomie rządowym.
Nasze postulaty i zamysły ministerstwa rolnictwa znalazły poparcie wśród wielu organizacji zajmujących się hodowlą zwierząt i to nie tylko towarzyszących, ale i gospodarskich.
Co co wczoraj udało się osiągnąć nie nazwałbym cudem ale wielkim sukcesem.
Po wielogodzinnym spotkaniu w kuluarach Dyrektor Tadeusz Rydzyk powiedział ważne i dobitne słowa
" Kto atakuje naszych przyjaciół atakuje Polskę i całe Radio Maryja".
Serdecznie dziękuje Prezesowi Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepanowi Wójcikowi oraz Vic- prezes PPK Ewa Pietralik za wsparcie.

Zdjęcia z sympozjum oraz mojej prezentacji.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy/?fbclid=IwAR2zodvAj3TTbqVJ1FbkseNg6uRN08RnJHduv2-dNaboF0VT57Nk5nQUn2Q

http://www.tv-trwam.pl/film/sympozjum-naukowe-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy-cz1?fbclid=IwAR3MqqKX8N_Zkl2aWLIM7q2u1JtYR47DqUUf4ify6v9vsI7uMvz8vy8NEs8

http://www.tv-trwam.pl/film/sympozjum-naukowe-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy-cz2?fbclid=IwAR3wFA1652gU8UQqftcfPznB1idnjTP3Twq_aJv-iiu7JZTM7xZYcbO-3TA

http://wsksim.edu.pl/wideo-z-sympozjum-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc/?fbclid=IwAR3y1ccoClA-25l3iK7Omag79MsW-iUq_6oSQlzM0GKfrz5BKURKZQB6Qxg

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-piotr-klosinski-polskie-porozumienie-kynologiczne-nowe-rozwiazania-w-przedsiebiorstwach/?fbclid=IwAR3zHud-ZG9_Hi7q-Z9CHljzjiUCxvyO3MK_gGlxVsVXJW5bbkjURbvXIOY2019-04-01 - 14:04:00
Szanowni Państwo,

Zachęcamy do oglądania!

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-piotr-klosinski-polskie-porozumienie-kynologiczne-nowe-rozwiazania-w-przedsiebiorstwach/?fbclid=IwAR373e1zG7ozdpcXOPnI_hxdB4HuohJoeFJ1LUlbDtp7YSjPLZTHMemhtEo


2019-03-26 - 13:05:37
Hodowcy, Wystawcy, Przyjaciele.
Kolejna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych "Animal Balic" za nami.
Wyszło jak zawsze SUPER i za to wszystkim wielkie DZIĘKUJĘ.
Teraz koncentrujemy się na pierwszej w Warszawie "Animal Warsawlove"
Zapraszamy 12.05.2019 .
http://www.ppk.org.pl/zgloszenie-na-wystawe-animal-warsawl…/

https://targizoologiczne.pl/animal-warsawlove/

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB- WKU
Pierwszy raz w Polsce Międzynarodowy Sędzia Ballotada Magda Moravcová Czechy
Międzynarodowy Sędzia Ewa Pietralik. -
Międzynarodowy Sędzia Marcin Szałkiewicz.
Organizator , SWKiPR.
Patronat Polskie Porozumienie Kynologiczne PPK , World Kennel Union WKU.
Dodatkowo;
Przekazanie dwóm Marzycielom z Fundacji Mam Marzenie wymarzonego przyjaciela.
- pokazy Psów sportowych,
- konkurs " Młody Prezenter"
- konkurs " Najlepsza Para Hodowlana"
-konkurs " Najbardziej oryginalny kostium ( przebranie) dla pupila"
- pokaz Rally-O 2019
- jak już tradycja nakazuje ( losowanie nagród rzeczowych)
po Best in Show
Wiele innych dodatkowych atrakcji .
ZAPRASZAMY


2019-03-26 - 13:02:26
Szanowni Przyjaciele, Hodowcy.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych "Animal Baltic" już przeszła do dobrej karty historii Polskiego Porozumienia Kynologicznego.
Zacznę od podziękowań:
Z całego serca dziękujemy wam Hodowcy i Wystawcy za tak liczne przybycie.
Dziękujemy Hodowcom ze wszystkich organizacji kynologicznych (także tych spoza PPK, myślę że pokazujemy na naszych wystawach "Ponad podziałami"- najważniejsze są zwierzęta nie przynależność.)
Sędziemu Zura Modebadze, Prezesom organizacji członkowskich - Ewa Pietralik Canis &Catus, Wanda i Andrzej Stanek Anarex, Marzena Marciniak SHPR, Patrycja Szałkiewicz i Marcin Szałkiewicz Pit Bull Alkatraz Poland.oraz Mariusz Trzebniak i Trzebniak Team (bez Was nie udało by się zorganizować takiego wydarzenia)
Pani Maja Kuliszewska za piękne rozety.
Wszystkim sponsorom a zwłaszcza Firmie Eminent Paweł Statucki, oraz F.P.H Tom Dog.
Za piękny puchar "Gene Vet"- badania DNA
Wszystkim zwycięzcom za wasze piękne zwierzęta.
Gratuluję także Zwycięzcom dodatkowych konkurencji : Młody Prezenter, Najlepsza para hodowlana, Najlepsze śmieszne zdjęcie i wielu innych. Gratuję wylosowania "Nagrody niespodzianki" -tym razem w pierwszym losowaniu - to oznacza że coraz więcej nas zostaje do końca Targów i wystawy.
Z istotnych informacji .
Na wystawie zdały egzamin praktyczny Panie Renata Rembis( gr 1,50 i Lucyna Przybyła-Kuś (gr 1,4). Witamy w gronie sędziów krajowych PPK. Wierzę, że dużo pracy i pokory będzie potrzebne by dojść do perfekcji. GRATULUJEMY.
Na wystawie zostali powołani na "inspektorów dobrostanu zwierząt PPK "Pani Dominika Łysy i Michał Łysy . Gratulujemy i życzymy sobie byście mieli jak najmniej przykrych obowiązków.
Dziękujemy wszystkim hejterom którzy tak dzielnie robią nam reklamę i konsolidują naszych hodowców.
Nic tak nie motywuje do pracy jak wasze wypociny.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do kolejnego Naszego SUKCESU i do zobaczenia w Warszawie już 12.05.2019 na Międzynarodowych Targach " Animal Warsawlove" .
Link do zgłoszeń..http://www.ppk.org.pl/zgloszenie-na-wystawe-animal-warsawl…/

https://targizoologiczne.pl/animal-warsawlove/


2019-03-04 - 13:08:00
Szanowni Hodowcy, Przyjaciele
W dniu 01.03.2019 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie organizacji członkowskich i współpracujących PPK , na którym podjęto istotne uchwały i decyzje
.Najważniejsze :
1- Ustalono nowy harmonogram wystaw PPK, WKU
2- Po akceptacji dokumentacji z innych federacji i spełnieniu wszystkich wymogów formalnych , powołano na międzynarodowych sędziów kynologicznych Panią Ewa Pietralik i Pana Marcin Szałkiewicz .
3- Dopuszczono do egzaminu praktycznego na sędziego kynologicznego PPK, na wystawie " Animal Baltc" asystentów Renata Rembis , Lucyna Przybyła-Kuś
4- Podpisano umowę członkowską z Canis& Catus Częstochowa. Witamy w gronie członków PPK .
Współpraca partnerska była bardzo efektywna ale jestem pewien, że pełne członkostwo pozwoli na jeszcze większy i szybszy rozwój organizacji.
5- Dopracowano jednakowe oznaczenia i wzory dokumentów ( które zostaną wprowadzane w jednej bazie WKU)
6-Zorganizowano transport dla hodowców na Targi " Animal Baltic" z Częstochowy kontakt - 532 719 553
7- Informujemy że na wystawie Animal Baltic ,instytut https://genevet.pl/
, https://www.facebook.com/GeneVet-300127380788312/ będzie pobierał próbki do badań DNA .
Na targach zostaną dopracowane wszystkie zapisy w umowach PPK i GeneVet.
8- Uchwała dla mnie osobiście najistotniejsza .
Po jawnym głosowaniu nad powołaniem nowego Vice Prezesa PPK, jednogłośnie na funkcję mojego zastępcy została powołana i nominowana Pani Ewa Pietralik . Jest mi niezmiernie miło.. Wierzę, że doświadczenie, profesjonalizm pozwoli nam wspólnie prowadzić PPK w jednym słusznym kierunku.
Co do wczorajszych spotkań z politykami i znanym adwokatem podjęliśmy decyzje o współpracy, szczegółowe informacje po 18.03. Taką datę ustaliliśmy na upublicznienie pozostałych informacji.
2019-02-27 - 14:58:28
http://worldkennel.org/news/168


2019-02-27 - 14:58:08
Szanowni Państwo.
W dniu wczorajszym na wniosek Członków Polskiego Porozumienia Kynologicznego zawiesiliśmy w prawach członka OSPR Kennel Club. Ze względu na kłamliwe informacje ze strony KC , zmuszeni jesteśmy opublikować dokumenty które zostały wystosowane do KC.


2019-02-25 - 17:25:45
Uprzejmie informujemy, że w związku z protestem "Wszyscy dla Polski" w dniu 26.02 br. biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.


2019-02-14 - 12:51:46
Hodowcy,Przyjaciele, osoby nas wspierające.
W ubiegłym roku wspieraliśmy SDZ ,w tym roku największą ilość głosów na poparcie przekazania 1% podatku zdobyła Fundacja Cze-Ne-Ka .
Zachęcamy do przekazania 1% na Fundację która tak dzielnie i mimo hejtu internetowego wspiera Nas na Targach Zoologicznych.
Mamy nadzieję, że ich przedstawicieli spotkamy osobiście na wszystkich naszych trzech wydarzeniach:
- https://targizoologiczne.pl/

- https://targizoologiczne.pl/animal-baltic/

- https://targizoologiczne.pl/animal-warsawlove/

- https://targizoologiczne.pl/animal-wroclove/

Poniżej link do zapoznania się z działalnością Fundacji Cze-Ne-Ka . Jest to organizacja z WIELKIM serduchem .Zachęcamy do wsparcia
http://www.czeneka.org/

https://www.facebook.com/Czeneka/


2019-02-14 - 12:40:17
APEL !!!!
Pełna mobilizacja!!!!.
Hodowcy, Przyjaciele, Osoby Wspierające.
Dziś zgodnie i w porozumieniu z wieloma organizacjami, KOPRiHZ podjął decyzję o przeprowadzeniu w Warszawie protestu dotyczącego usunięcia szkodliwych projektów UOZ z procedowania w Polskim Sejmie.
Szanowni Państwo. Protest 26.02.2019 dotyczy bardzo ważnych i istotnych kwestii. Komitet Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt udostępni wkrótce szczegółowe informacje.
Polskie Porozumienie Kynologiczne i Polska Rada Kynologiczna w pełni popiera działania jak i program KOPRiHZ i liczymy na pełną mobilizację hodowców.
Dziękujemy wszystkim obecnym na tak ważnym spotkaniu, przedstawicielom polskiego parlamentu, organizacjom których zjednoczyły barbarzyńskie pomysły koalicji PiS i PO .
Szczególne podziękowania dla Pana dr. Dariusza Grabowskiego który swoją wiedzą będzie nas wspierał z pozycji przewodniczącego Komitetu.
Wszystkie informacje już wkrótce
.pnp24.pl/spotkanie-komitetu-11-lutego-fotorelacja/

https://www.swiatrolnika.info/
…/5188-wspolnie-przeciwko-cza…
http://pnp24.pl/sowinska-klosinski-grabowski-i-sybilski-o-…/

https://www.youtube.com/watch…

https://www.wsensie.pl/…/31248-czy-pogotowie-dla-zwierzat-z…

Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego
Piotr Kłosiński


2019-02-07 - 12:42:14
Szanowni Hodowcy Zwierząt Rasowych.
Jako przedstawiciele " Polskiej Rady Kynologicznej" informujemy że powstaliśmy jako jeden z największych frontów mający na celu nie dopuszczenie szkodliwych ustaw o Ochronie Zwierząt projektów posła Suskiego ( PO) i posła Czabańskiego ( PiS). Uważamy że czas podjąć bardzo radykalne decyzje dotyczące m.in. organizacji preferowanych w projekcie a dotyczących monopolizacji Polskiej Kynologii i Fenologii .
Już 23.01- spotkamy się wspólnie z Komitetem Obrony Polskich Rolników i Hodowców Zwierząt i planujemy podjęcie bardzo ważnych decyzji dotyczących eskalacji naszych działań.
Jesteśmy przedstawicielami NAJWIĘKSZEJ grupy hodowców domowych zwierząt rasowych i żadne brednie zapisane w projektach tego nie zmienią.
Mobilizacja i Wasze poparcie dają nam dodatkowy motor do dalszej pracy.


2019-01-09 - 10:11:11
Wszystko już dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.
Szykujcie się na mega wystawę.
http://targizoologiczne.pl/str…/strona-glowna-animal-baltic/
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB- WKU
Pierwszy raz w Polsce Międzynarodowy Sędzia Zurab Modebadze- Georgia.
Międzynarodowy Sędzia Remigiusz Czech
Pozostał obsada sędziowska zostanie ustalona na przełomie roku.
Organizator Kennel Club, SWKiPR.
Patronat Polskie Porozumienie Kynologiczne PPK , World Kennel Union WKU.
Formularz zgłoszeniowy .
http://www.ppk.org.pl/zgloszenie-na-wystawe-animal-baltic-…/
Dodatkowo;
- pokazy Psów sportowych,
- konkurs " Młody Prezenter"
- rozstrzygnięcie konkursu " Najzabawniejsze zdjęcie i komentarz" z Wystaw PPK
- jak już tradycja nakazuje ( przekazanie nagród rzeczowych) po Best in Show
Nowość: na Wystawie zawody
- Puchar Animal Baltic Rally-O 2019
Wiele innych dodatkowych atrakcji .
ZAPRASZAMY
Opłaty:
Pierwszy Pies 80 zł, każdy następny 60 zł
Konkurs Młody prezenter 20 zł
Psy zgłaszane z zagranicy 30$


2018-12-17 - 10:31:18
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-26.12.2018 biuro SWKiPR będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.

Wszystkim naszym hodowcom życzymy Wesołych Świąt!


2018-10-29 - 13:48:18
Szanowni Państwo,

Dnia 24 listopada 2018 roku o godzinie 13:00 przy ul. Słowackiego 2B w Legionowie odbędzie się zebranie Członków i Partnerów Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Będzie to spotkanie podsumowujące rok 2018.

Serdecznie zapraszamy!


2018-10-17 - 13:26:49
Uprzejmie zawiadamiamy, że w dzień 2 listopada br. jest dla pracowników Stowarzyszenia dniem wolnym od pracy. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.


2018-10-02 - 15:25:34
Szanowni Państwo.
Dziś zgodnie z informacjami wyłączyliśmy formularze zgłoszeniowe na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych " Animal Wroclove" 13-14.10.2018 i zawrzało . Nasze telefony i emaile przyjęły wiele informacji, że jeszcze hodowcy nie zdążyli zgłosić swoich zwierząt .
INFORMUJEMY że podjęliśmy wspólnie z Zarządem Kenel Club decyzję o przedłużeniu zgłoszeń do dnia 07.10. 2018.
Wszystkie zwierzęta zgłoszone do tego terminu zostaną umieszczone w katalogu wystawy.
INFORMUJEMY że nie ma możliwości zgłoszenia psa w dniu wystawy. Powoduje to duże trudności organizacyjne i niepotrzebne zamieszanie.


2018-08-22 - 14:48:51
Szanowni Państwo.
Jest nam niezmiernie miło poinformować,że 22.08.2018 została podpisana umowa partnerska pomiędzy przedstawicielami Polskiego Porozumienia Kynologicznego a Stowarzyszeniem Pit Bull Alkatraz Poland.
Witamy w naszym gronie i oczekujemy owocnej współpracy.


2018-08-20 - 11:00:50
Szanowni Państwo.
Jest Nam niezmiernie miło ogłosić;
Stowarzyszenie Pit Bull Alkatraz Poland jest oficjalnym partnerem Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Word Kennel Union. Oficjalne dokumenty zostaną podpisane 22.08 na zebraniu członków PPK.
Jest to organizacja która doda do naszych już dość dużych szeregów (ok 16 tys członków) świetne zwierzęta ale przede wszystkim świetną organizacje zawodów sportowych,. doskonałych Hodowców, Specjalistów.
Gratulujemy przemyślanej decyzji i życzymy samych dobrych dni w naszej wspólnej wielkiej KYNOLOGICZNEJ RODZINIE .
Szczególne podziękowania za zaangażowanie dla Prezesa Pana Marcin Szałkiewicz i Patrycja Szałkiewicz


2018-08-13 - 11:59:09
Drodzy moi Przyjaciele, osoby które nas wspierają i pozostali.
Temat śmiesznych championatów dał do myślenia wielu osobom, zamiar został osiągnięty .
Zamiast je rozdawać na prawo i lewo, dopracujcie regulaminy i się zacznijcie do nich stosować.
Ten post będzie dotyczył też bardzo ważnej kwestii.
Kilkunastu Naszych członków dopytywało dlaczego nie podpisujemy porozumień z innymi klubami, bo przecież wtedy będzie nas jeszcze więcej.
Odpowiedz jest bardzo prosta- strategia obrana przez zarząd PPK . Nie podpisujemy żadnych bezwartościowych umów które nic nie wnoszą , bardzo dokładnie dobieramy partnerów w Polsce jak i za granicą, bo nie ilością logotypów na stronie czy podpisanych dokumentów świadczy o tym, że jesteśmy drugą siłą kynologiczną w Polsce.
Dla niektórych podpisane umowy, które nie wnoszą wsparcia, pracy i rozmów pomiędzy organizacjami są tylko papierkiem, który ma uspokoić członków, że coś się robi i dać złudzenie normalności.Podpisywanie takich dokumentów tylko uwiarygadnia oszustów, którzy nic z Kynologią wspólnego nie mają, wystawiają sfałszowane dokumenty, a wystawę widzieli w telewizji.
Dla PPK wszystkie organizacje członkowskie czy partnerskie są ważne, mamy się wspierać, organizować wspólne wystawy, mieć jednakową wypracowaną wizję tego co chcemy osiągnąć. Cała reszta niech się bawi u siebie, a ten kto będzie chciał pracować z nami- musi to robić na naszych sprawdzonych zasadach. Dziękuję Wszystkim którzy podjęli to wyzwanie i razem potrafimy zrobić coś co w Polsce udało się nielicznym. Czy ilość logotypów na stronie jest dowodem wielkości? Nie, bo często są to loga organizacji, które nic o tym nie wiedzą.


2018-08-13 - 11:58:46
APEL do hodowców, właścicieli zwierząt i organizacji kynologicznych.
Szanowni Państwo,
Obserwując poczynania niektórych ( zaznaczam niektórych) organizacji robi się coraz śmieszniej, a nie wiem czy nie tragicznie.
Zaczynacie tworzyć nic nie znaczące dokumenty, chyba tylko po to by nie świadomi ludzie wpłacali wam kasę.
Ale od początku...
Oczywiście za chwilę zarzuci mi ktoś, że takie macie regulaminy czy takie są regulaminy organizacji międzynarodowych. Ok, jestem gotowy je przeczytać i spróbować zrozumieć motywację ludzi którzy je pisali, choć większość tych śmiesznych organizacji żadnych regulaminów nie ma.
Na jakiej podstawie tworzycie wystawy rangi światowej, międzynarodowej czy europejskiej? Przy 50 lub 30 zwierzętach nadajecie tytuły zw europy, czy świata.. Jesteście ŚMIESZNI tak jak te tytuły. Jak można nadawać tytuł zw. Rasy gdy nie macie porównania i jest tylko jeden przedstawiciel rasy na waszej wystawie?!
Dalej będzie jeszcze śmieszniej...
Chcę zobaczyć wasze wzorce ras... Wzorce które nie są opracowane/zatwierdzone przez wasze organizacje.
Dziwicie się, że nikt normalny takich tytułów nie honoruje? Jak można porównać championa Włoch czy Ukrainy zdobytego na Polskiej wystawie za 30 dolarów- z psem który musi zmierzyć się w danym kraju z populacją zwierząt tam żyjących? Jak porównywać tytuł championa zdobyty na wystawie polskiej gdzie było łącznie 30 psów i połowa wyjeżdża z trzema championatami, sędziowanymi przez osoby mało wiarygodne lub które dawno straciły swoją reputację ( mają przedstawione zarzuty o defraudacje czy pedofilię). Nie wstyd wam, że dla 30 dolarów zrobicie prawie wszystko by wasi hodowcy mogli udawać, że mają tyle tytułów które i tak nic nie znaczą ?
Chwalicie się, że w waszych organizacjach mających 500 psów to 400 jest championami a 200 championami Włoch, Niemiec, Czech czy Zanzibaru nie przekraczając granic Naszej pięknej Polski...
Są oczywiście organizacje, które takowe championaty wystawią wam bez obecności na wystawie i nie za 30 dol tylko 3 bo mają takie regulaminy (choć śmieszne i tragiczne) ale nie ma problemu by wasz pies został championem wszystkiego, łącznie z championem Galaktyki Oriona za jedyne 3 dol.
Dla organizacji która chce zachowywać standardy normalności takie dokumenty nic nie znaczą, tylko dają dowód jaki cel wam przyświeca - KASA.
Do Hodowców klubów członkowskich Polskiego Porozumienia Kynologicznego i World Kennel Union: uważajcie co wam oferują na innych wystawach bo poza straconymi pieniędzmi nic takimi dokumentami nie uzyskujecie.
Zasady są bardzo proste: jeżeli chcesz mieć interchampiona rusz się za granicę, porównaj swoje zwierzę z populacją w danym kraju, uzyskaj tytuł i chwal się swoimi osiągnięciami.
> PAMIĘTAJ.
Champion WĘGIER - Wystawa na Węgrzech
Champion Bułgarii - Wystawa w Bułgarii
Champion Ukrainy - Wystawa na Ukrainie

ALE nie Wystawa w Polsce i tytułu championa Bułgarii, Włoch,Niemiec czy Zanzibaru bo sędzia sędziował lub tylko był z tego kraju- to wydajemy co chcemy płacisz i masz.
Choć idąc tym tokiem można by przyznawać tytuły na jednej wystawie, nie skąd pochodzi sędzia tylko tych krajów gdzie bywał... Zapraszając mnie moglibyście mieć na jednej wystawie od razu ponad 30 championatów ale znam osoby które bywały w innych krajach to mi opowiedzą i wydadzą zgodę na następne 50 championatów.
Zakończyłem sarkastycznie, ale robicie wielką głupotę tylko dla bezwartościowego papierka i kasy...


2018-08-06 - 13:07:11
Szanowni Państwo

W dniach 6-10 sierpnia br. biuro Stowarzyszenia będzie czynne w godzinach 8:00-13:00. W przypadku chęci złożenia wizyty w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt pod numer 884-347-677.
Za niedogodności przepraszamy.


2018-07-11 - 12:36:42
Szanowni Państwo

Jest nam niezmiernie miło poinformować,że 10.07.2018 została podpisana umowa partnerska pomiędzy przedstawicielami Polskiego Porozumienia Kynologicznego a Ogólnopolskim Niezależnym Stowarzyszeniem Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych – Canis e Catus z siedzibą w Częstochowie .
Witamy w naszym gronie i oczekujemy owocnej współpracy.


2018-05-28 - 17:25:45
Niniejszym zawiadamiamy, że dzień 1 czerwca br. jest dla pracowników Stowarzyszenia dniem wolnym od pracy. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.


2018-05-28 - 12:19:36
Szanowni Państwo,
Informacja ta jest skierowana do Hodowców pod patronatem Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Organizacji współpracujących.
Zarząd PPK podjął jednogłośnie decyzję o utworzeniu pierwszej w Polsce : Rady Dzieci i Młodzieży PPK"
Na czym miałaby polegać funkcja w Radzie Dzieci i Młodzieży PPK?
Między innymi na: skonsolidowaniu działalności naszych pociech i od najmłodszych lat nauki współpracy przy podejmowaniu wyzwań. Młodzież i dzieci mają inne spojrzenie, pomysły i inicjatywy, być może nowe rozwiązania i konkursy które bez Naszej pomocy i wsparcia nie mają możliwości zaistnienia na arenie Polskiej jak i międzynarodowej współpracy.
Zaktywizowanie Naszych pociech pomogłoby Nam zobaczyć pewne pomysły i problemy ich oczami. Takie spotkanie i pomysły mogłyby być realizowane przy okazji wystaw psów oraz raz do roku uroczyste posiedzenie w siedzibie PPK
Jeżeli wasze dzieci i nastolatkowie będą zainteresowane takim projektem prosimy o wysłanie informacji na emaila
biuro@ppk.org.pl z podstawowymi informacjami jak wiek, miasto i jak swój własny pomysł chciałoby wprowadzić do popularyzacji kynologi w swoim rejonie, oraz coś o sobie.
Skład i funkcje w Radzie Dzieci i Młodzieży chcielibyśmy ogłosić na II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Nowy Adamów 03.06.2018 .
Liczymy na to, że przekażecie te informacje Waszym pociechom.


2018-04-25 - 12:43:02
Szanowni Państwo,

Podczas wystawy w Gdańsku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, którego organizatorem było Polskie Porozumienie Kynologiczne wraz z Międzynarodowymi Targami Zoologicznymi „Animal Baltic” . Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników biorących udział w konkursie. Każda praca była niepowtarzalna przez co wybór był naprawdę trudny.
Przedstawiamy listę laureatów konkursu:

I Łucja Żakiewicz kl. VI b ,Szkoła Podstawowa Nr 92 im. Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gdańsku

II Maria Wilczewska kl. VI c ,Szkoła Podstawowa Nr 79 W gdańsku

III Ida Sutor kl. IV f, Szkoła Podstawowa Nr 39 im. kpt ż. w. Kazimierza Jurkiewicza w Gdyni

IV Dagmara Gębarowska 5 lat, Przedszkole Nr 48 w Gdyni

V- Filip Żmuda-Trzebiatowski kl. IV Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borkowie 

VI- Marta Siezieniewska kl. IIa Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Dziękujemy Dyrekcji Szkół Podstawowych oraz Nauczycielom za zaangażowanie oraz przesłane prace.


2018-04-17 - 15:16:55
Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 4 maja marca br. (piątek) biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.


2018-03-27 - 08:20:24
Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 27 marca br. (Wielki Piątek) biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy. Życzymy wszystkim naszym hodowcom zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!


2018-02-22 - 09:32:18
Szanowni Państwo,

10 marca 2018 r o godzinie 10:00 odbędzie się zebranie oraz egzamin asystencki w siedzibie Polskiego Porozumienia Kynologicznego: Słowackiego 2B, Legionowo


2018-01-12 - 10:11:58
KOMUNIKAT

W związku z licznymi pytaniami Członków Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Klubów współpracujących, dotyczącymi projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, informujemy, że Zarząd PPK w porozumieniu z Zarządem Głównym Związku Kynologicznego w Polsce oraz Strażą dla Zwierząt koncentruje się na skuteczności prowadzonych w tej sprawie działań, a nie na medialnym ich nagłośnieniu. Zarząd PPK, ZKwP, SdZ ma pełną świadomość niebezpieczeństw, jakie - wbrew intencjom autorów nowelizacji - stwarzają dla praw i dobrostanu zwierząt domowych niektóre zapisy projektu ustawy.
Jako dwie największe organizacje kynologiczne w Polsce ZKwP i PPK ,wspólnie podejmujemy działanie zmierzające do unormowania w części nas dotyczącej Ustawy o Ochronie Zwierząt a SdZ w części odpowiadającej jej statutowym celom.

Zarząd Polskiego Porozumienia Kynologicznego2017-12-20 - 15:07:04
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 grudnia biuro SWKiPR będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.

Wszystkim naszym hodowcom życzymy Wesołych Świąt!


2017-11-14 - 11:56:10
Wpis dokonany przez Panią Martę Kepińską, właścicielkę hodowli BIAŁY KIEŁ:

UWAGA!!!!

Sprawa została zgłoszona na policję, niebawem trafi do prokuratury.
Nie będę tu pisała dokładnie słowa w słowo bo wyszłaby 600 stronicowa powieść, a tego zdecydowanie chciałabym uniknąć.
Jak zapewne wielu z was pamięta w tamtym roku sprawa była już opisywana na poprzednim profilu hodowli ale niestety tym razem wszystko zaszło za daleko i powiedziałam DOŚĆ!
Dość mam oczerniania mojej hodowli! Dość szykanowania mnie i obrzucania błotem mojego dobrego imienia! . Dość wymyślania bzdurnych historii na mój temat!!! Dość! Skończyło się!

Właścicielka Huskiego zakupionego w mojej hodowli 2 lata temu od początku postawiła sobie za cel utrudnienia mi życia i zniszczenia wszystkiego co budowałam przez lata ciężką pracą.
Ale nie uda się Pani!!!! Hodowla jest czymś co mam w życiu najcenniejszego! i nie pozwolę odebrać jej dobrego imienia!!

W skrócie :a więc rzekomo HODOWLA BIAŁY KIEŁ NIE ISTNIEJE!( bo nigdzie nie ma drogowskazów i banerów o tym zawiadamiających). Nikt nie wchodził nigdy na teren hodowli! podobno szczenięta opuszczającego moją hodowlę nie posiadają szczepień!, w dniu odbioru maluszka nie udzielam żadnych informacji,a później nie interesuje się i nie udzielam rad...
z moich szczeniąt nie wyrastają huskie(podobno!). Podobno zakładam konta hodowli i usuwam je bo mam coś do ukrycia- ha! nie ważne,że pierwsze konto hodowli zostało tak długo spamowane aż faceebok je usunął! Założyłam kolejne i już pierwszego dnia otrzymałam 4 wpisy od owej Pani: oczywiście NEGATYWNE a jakże!
No więc runda druga (postraszenie,że sprawę nagłośnie i kolejna blokada) jak wcześniej myślałam zakończona sukcesem.... Jakże się myliłam.
Kolejna wiadomość POMOCY!!! MINĘŁY DWA LATA A PIES SIKA W MIESZKANIU I NISZCZY-oczywiście moja wina... Moja propozycja kastracja psa lub znalezienie mu domu z ogrodem jeżeli kastracja go nie wyciszy. Oczywiście zostałam opisana za to na forum jak najgorszy zbrodniarz( no bo kto to widział żeby hodowca takie propozycje składał- SKANDAL! )
Kolejna blokada i nic... Kolejne zgłoszenie-tym razem od osoby która ma ode mnie innego haszczaka,że Pani ta i ta pisze o mnie na forum,że kazałam psa bić i posłuszeństwo wymuszać krzykiem...SPRAWA JESZCZE TEGO SAMEGO DNIA ZGŁOSZONA NA POLICJĘ...
Interwencja policji (Pani twierdzi,że absolutnie nikogo nie obraża i pisała zaledwie 2 razy) kolejne dwa dni i kolejne wpisy BO PRZECIEŻ OKRUTNY HODOWCA RADZIŁ (oczywiście nie mając żadnego kontaktu z Panią) ŻE JAK PIES CIĄGNIE NA SMYCZY TO TRZEBA BO SZARPAĆ NA KOLCZATCE AŻ SIĘ USPOKOI!!!

To w skrócie... Zawsze staram się interesować "nowym" życiem moich szczeniąt, pomagać i radzić w razie sytuacji kryzysowych.
Ci którzy byli u nas i znają-wiedzą,że to wszystko bredni wyssane z palca. Zawsze staram się pokazać gdzie i jak żyją moje psy. Wstawiam masę zdjęć ale tak jak nie zaproszę nikogo do mojej sypialni tak nie będę nikogo wprowadzać do mojej psiarni!
To jest miejsce w którym moje psy bawią się i odpoczywają. Ich prywatna przestrzeń. Psy są pod stałą kontrolą lek. wet. są zdrowe i szczęśliwe i na prawdę nie widzę potrzeby sprawdzania mnie na każdym kroku!

Jeżeli się nazbyt uniosłam to przepraszam ale ta sprawa męczy mnie strasznie i spędza mi sen z powiek.
Hodowla jest dla mnie jak dziecko i nie pozwolę nikomu zrobić mu krzywdy.


2017-10-31 - 12:43:02
Szanowni Państwo
W dniu 30.10.2017 odbyło się zebranie członków Polskiego Porozumienia Kynologicznego.
Na stanowisko Vice Prezesa Polskiego Porozumienia Kynologicznego jednogłośnie został powołany nasz Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny Remigiusz Czech. Gratulujemy!


2017-10-31 - 12:41:00
Pragniemy poinformować iż 18.02.2018 odbędzie się zebranie wszystkich sędziów, asystentów i osób chcących dołączyć do grona asystentów kynologicznych.


2017-10-31 - 12:39:58
Harmonogram wystaw 2018 r
18.03.2018 miejscowość Rudy " Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska" -halowa CAC organizator ANAREX ,SWKiPR
22.04.2018 Gdańsk - " Animal Baltic"-halowa międzynarodowa CACIB, CAC organizator , SWKiPR, Kennel Club, Anarex, SHPR
03.06.2018 Nowy Adamów - CACIB, CAC - organizator Kennel Club
23.06.2018 Sędziszów - CACIB, CAC - organizator ANAREX, SWKiPR,
15.07.2018 Oksa - CAC- organizator ANAREX, SWKiPR
28.07.2018 Stawiszyn - " Piknik Hodowca i jego zwierzęta "-CAC, organizator Kennel Club, Straż dla Zwierząt
19.08.2018 Pabianice- CAC - organizator SHPR
13,14.10.2018 Wrocław " Animal Wroclove " Stadion Wrocław, CACIB , CAC organizator Kennel Club, SWKiPR,2017-10-10 - 13:21:29
Na Wystawie WROCŁAW 08.10.2017 uzyskały nominacje na Międzynarodowego Sędziego Kynologicznego:
Panie Roksana Bartoszek i Marzena Marciniak . GRATULUJEMY i jesteśmy pewni że wspaniale będziecie reprezentować World Kennel Union i Polskie Porozumienie Kynologiczne na arenach międzynarodowych .


2017-10-10 - 13:17:45
Szanowni Panstwo
Czas na podsumowania, sezon wystawowy w 2017r zakończony. Nowy Adamów, Sędziszów, Oksa, Pabianice, Wrocław okazały się sukcesem w który wierzyliśmy od dawna. Daje nam to jeszcze większy doping do działania i na następny rok przygotujemy się jeszcze lepiej a do stałego harmonogramu dołączą kolejne, marzec Śląsk i kwiecień Pomorze, także zostaliśmy zaproszeni do Stawiszyna . Liczymy że będziecie tam z nami i razem będziemy świętować sukcesy Waszych zwierząt .
Trzeba także napisać o osobach które wspierają nasze działania . Dziękuje wszystkim zarządom organizacji członkowskich PPK,- Anarex, SWKiPR, Kennel Club, SHPR,.
Dziękujemy sędziom i asystentom . Wszystkim tu nie wymienionym choć kilka nazwisk trzeba napisać
Za nagrody Maja Kuliszewska, Roksana Bartoszek, I.K Iwona Wojtek Kaminscy Kaminska Paweł Statucki z Firmy Eminent oraz Canine Club z Austrii .
Za wsparcie I organizację Mariusz Trzebniak i TIM Trzebniak , SDZ Mateusz Jakub Janda..
Najważniejsze podziękowania są dla WAS Hodowców i Wystawców .
Wystawa Wroclove pełen sukces, to co działo się na wystawie i na Targach które odwiedziło ponad cztery tysiące osób daje obraz z jakim rozmachem jest prowadzona kampania reklamowa przez Trzebnak Tim i nasze organizacje.
Nie można nie wspomnieć o Canis e Catus prezes Ewa Pietralik
z Częstochowy, którzy w tak krótkim czasie zorganizowali się z kotami.

Dziękujemy!2017-09-01 - 12:30:04
Szanowni Właściciele psów rasowych.
Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na wystawę, która zakończy w PPK sezon wystawowy w 2017 r.
Wrocław 08.10.2017 stadion sportowy, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Jesteśmy gośćmi największych targów zoologicznych ANIMAL WROCLOVE
Kilka informacji technicznych ;
- bilety - na każdego zgłoszonego psa przypadaj jeden darmowy bilet ( dla osób towarzyszących cena specjalna 15 zł)
- parking - bezpłatny wjazd na parking od 7.30 z możliwością dojazdu i rozładowania sprzętów w pobliżu ringów
- bezpłatne bilety będą do odbioru w godzinach 7.30- 9.30 , później nie będzie możliwości odbioru
- Młody Prezenter- zgłoszenia do konkursu przesyłamy emailem wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres : biuro@ppk.org.pl
LOTERIA - organizatorzy ufundowali interesujące nagrody rzeczowe które zostaną rozlosowane po zakończeniu Best In Show . Wszyscy właściciele zgłoszonych psów biorą udział bez dodatkowych zgłoszeń - warunkiem odbioru nagrody jest obecność podczas losowania
Ograniczenia ze względów bezpieczeństwa:
Ze względu na fakt iż, na wystawę są przyjmowane zgodnie z naszą zasadą, psy ze wszystkich organizacji kynologicznych oraz dużym zainteresowaniem wśród wystawców, został ustalony limit zwierząt powyżej którego zgłoszenia nie będą przyjęte niezależnie od terminu zgłoszenia. Zachęcamy do niezwłocznego wysyłania zgłoszeń- nie czekamy na ostatnią chwilę !

Zapraszamy
Zarząd PPK


2017-09-01 - 12:26:192017-08-04 - 11:14:46
Szanowni Państwo .
W dniu 03.08.2017 w Warszawie odbyło się zebranie członków i partnerów Polskiego Porozumienia Kynologicznego na którym po wielogodzinnych rozmowach podjęto istotne uchwały.
Wyznaczyliśmy termin szkolenia z SDZ z zakresu dobrostanu zwierząt i ustawy o ochronie zwierząt, na dzień 21.10.2017 w woj . pomorskim. Osoby chętne- członkowie wszystkich klubów zgłaszają się do Pani Marty Czech, koszt szkolenia 210 zł +30 zł obiad.
Opracowaliśmy wstępne założenia do programu badań genetycznych dla eksperymentalnych odmian kolorystycznych buldoga francuskiego.
Przyjęliśmy regulamin Inspektoratu Kontroli PPK i powołaliśmy inspektorów oraz zatwierdziliśmy druk legitymacji inspektora.
Uchwaliliśmy regulamin określający ubiór na wystawie sędziów i asystentów .
W związku z nie spełnieniem wymogów stawianych przez PPK, podjęliśmy decyzję o nie przyjmowaniu nowych klubów w poczet członków w 2017 r, weryfikacja została przełożona na styczeń 2018 r.
Szanowni Hodowcy zalecamy zakup zwierząt w Polsce do hodowli z klubów zrzeszonych w PPK a za granicą z klubów zrzeszonych w WKU , pamiętajcie pozostała dokumentacja musi przejść weryfikacje w klubie ( najlepiej przed zakupem )
Przypominamy i serdecznie zapraszamy na Wystawę Psów Rasowych do Pabianic w dniu 27.08.2017 r
WAŻNE : Posługujemy się wzorcami ras opracowanymi przez WKU, nie ma możliwości rejestracji hybryd.
np. York + York = York
York + Biewier = niezarejestrowany ( hybryda )
Pomeranian + Pomeranian = Pomeranian
Szpic Miniaturowy + Pomeranian = szpic miniaturowy - do przeglądu w wieku min 12 miesięcy ( okres przejściowy do 01.01.2020).
Zarząd
PPK


2017-08-03 - 12:43:23
Informujemy, że dniem 3 sierpnia br, hodowla WOLF CREEK zostaje wykreślona ze spisu hodowli SWKiPR za łamanie regulaminu.


2017-07-25 - 11:25:18
Szanowni Państwo,
Kolejna wystawa pod patronatem Polskiego Porozumienia Kynologicznego, której organizatorami były Anarex i SWKiPR w Oksie już za nami.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pokaz Waszych wspaniałych zwierząt. Gratulujemy wygranych.
Już szykujemy się do kolejnej wystawy w Pabianicach, organizowanej przez SHPR na którą serdecznie zapraszamy
http://shpr.pl/formularz.html

Dziękujemy Wszystkim za obecność, wsparcie i wiele ciepłych słów, które tylko dopingują nas do dalszej pracy
Pozdrawiamy
Zarząd PPK


2017-07-13 - 12:46:54
Witamy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną wystawę psów rasowych, która odbędzie się 23.07.2017r:
Oksa (woj. Świętokrzyskie)
ul. Modrzewiowa 17
Cena za pierwszego psa: 60zł
Drugi i każdy następny: 50zł
Konkurs Młody Prezenter 20zł

Oceny na ringach Sędzia Marzena Marciniak, Sędzia Roksana Bartoszek oraz przy dużej ilości zgłoszonych zwierząt niespodzianka.
Wspaniała atmosfera i świetna zabawa zagwarantowane.

ORGANIZATORZY:
-Anarex Klub Psów Rasowych
-SWKiPR

KONTAKT:
Tel: 512-951-664
e-mail: stanekandrzej@op.pl

!! Formularz zgłoszeniowy dostępny w linku poniżej !!
http://www.kon-anarex.pl/zg-oszenie-na-wystaw-.html


2017-06-22 - 17:57:52
Okólnik 9
W sprawie zakazu organizowania międzynarodowych wystaw rangi CACIB-WKU

W związku z nieuzasadnionym odstąpieniem od rang CACIB-WKU, przez członków WKU, na międzynarodowych wystawach- w krajach Bułgarii i Armenii zakazuje się organizowania międzynarodowych wystaw o randze CACIB-WKU przez okres jednego roku od 22 czerwca 2017 do dnia 22 czerwca 2018 roku.
Zakaz wchodzi w życie z dniem 22 czerwca 2017 r.

Prezes WKU Igor Sulimov


2017-06-22 - 17:57:25
Okólnik 8
W sprawie mianowania zastępcy prezesa do spraw stosunków międzynarodowych w organizacji WKU

Informujemy, że funkcja wiceprezesa do spraw międzynarodowych została powołana Piotrowi Kłosińskiemu(Polska)
Okólnik wchodzi w życie z dniem 22.06.2017 roku.

Prezes WKU Igor Sulimov2017-06-22 - 17:57:08
Okólnik 7
O odwołaniu wiceprezesa do spraw stosunków międzynarodowych w organizacji WKU

Informujemy, iż w związku z nadużywaniem władzy i niesubordynację został zwolniony Ciro Bojano (Włochy) pełniący funkcję wiceprezesa do spraw stosunków międzynarodowych.

Okólnik wchodzi w życie z dniem 22.06.2017 roku.

Prezes WKU Igor Sulimov


2017-06-14 - 17:23:20
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia biuro SWKiPR będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.


2017-06-07 - 13:20:27
Serdecznie zapraszamy na II Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych oraz na Wystawę Specjalną Owczarków Niemieckich w dn. 25.06.2017r.

Wystawa odbędzie się w Sędziszowie, w Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej, ul. Sportowa 5

Wystawa rangi CAC, CACIB, a także tytuł Champion Polski Owczarków Niemieckich

Formularz zgłoszeniowy: http://kon-anarex.pl/zg-oszenie-na-wystaw-.html


2017-06-07 - 13:16:23
Szanowni Państwo
Wystawa w Adamowie zakończona wielkim sukcesem.
W imieniu własnym oraz całego Zarządu Polskiego Porozumienia Kynologicznego składam serdeczne podziękowania:
- Zarządowi Kennel Club Martcie Czech , Remigiuszowi Czech - efekt Waszej ciężkiej pracy- oszałamiający
- sędziom: Игорь Сулимов , Olga Sulimova, Ciro Boiano, Marzenie Marciniak, Roksanie Bartoszek- za rzetelną ocenę psów na ringach
- Komendantowi Straży dla Zwierząt Mateuszowi Jakubowi Jandzie oraz Jego współpracownikom za wsparcie i obecność na wystawie
- wszystkim zaproszonym Gościom, których trudno wymienić
a przede wszystkim WYSTAWCOM za ciężką pracę włożoną w przygotowanie swoich psów oraz obecność - bez Was ta wspaniała wystawa nie mogłaby się odbyć.
Do zobaczenia w Sędziszowie.
Zarząd Polskiego Porozumienia Kynologicznego


2017-05-16 - 11:03:13
Informujemy, iż Szkolenie z zakresu Ustawy o Ochronie Zwierząt odbędzie się 20 maja o godzinie 10:00 w siedzibie Straży dla Zwierząt w Warszawie, ul. Wolska 60


2017-05-12 - 11:21:54
Uprzejmie informujemy, że w dniach 13-15 maja numer 501-053-683 będzie nieaktywny. Wszystkie zapytania prosimy kierować do sekretariatu pod numer 884-347-677 w godzinach pracy Stowarzyszenia. Za niedogodności przepraszamy.


2017-05-04 - 11:22:50
W dniu 20.05.2017r odbędzie się szkolenie z zakresu Ustawy o ochronie zwierząt, dobrostanu zwierząt, profesjonalizmu i zasad interwencji.

Szkolenie przeprowadzi Komendant Straży dla Zwierząt w Polsce P. Mateusz Jakub Janda.

Zapraszamy serdecznie!


2017-05-04 - 11:19:12
Szanowni Państwo,

06.05.2017r o godzinie 10:00 odbędzie się szkolenie na "ASYSTENTA KYNOLOGICZNEGO"

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Polskiego Porozumienia Kynologicznego: Słowackiego 2B, Legionowo


2017-04-25 - 12:48:47
Szanowni Państwo, Hodowcy i przyjaciele PPK

Relacja z zebrania Zarządów członków PPK:
-przyjęto nowe wytyczne WKU dotyczące wzorca rasy Pomeraniana i Owczarka Staroniemieckiego
-ustalono wstępny harmonogram szkoleń SDZ.
W szkoleniach mogą brać udział wszyscy członkowie klubów zrzeszonych i współpracujących z PPK - zapraszamy
-szkolenie asystentów kynologicznych 06.05.2017 Legionowo
-wprowadzenie na potrzeby wystawców szkolenia "Profesional Handler" i wprowadzenie w harmonogramie wystaw od 2018 konkurencji "handler roku"
-w celu ułatwienia zbierania dokumentacji wystawowej zostanie wprowadzony nowy druk "Książka Wystaw" (koszty i druki dla chętnych zostaną opracowane niezwłocznie)
-opracowanie jednakowych standardów przeprowadzania przez swoje kluby kontroli w hodowlach (prawa i obowiązki hodowców i inspektorów)
-w związku z nieudolnymi próbami dokonania zmian w ustawie o ochronie zwierząt, podjęliśmy działania i rozmowy których szczegółów nie możemy na tym etapie prac ujawniać, ale zapewniamy, że w niedługim czasie poinformujemy Was szczegółowo o pracach. W maju mamy jeszcze dwa bardzo ważne spotkania i reportaż.
- wystawa SPCMZ w Częstochowie ze względów, iż nie zostaliśmy powiadomieni o składzie sędziowskim, nie będzą honorowane jako oceny hodowlane w PPK
- poruszono wiele innych bardzo ważnych kwestii związanych z dalszym rozwojem klubów członkowskich i PPK

Dziękujemy Zarządom Klubów: Pani Marzenie Marciniak, Wandzie Stanek, Marcie Czech, Dominice Kłosińskiej i wszystkim obecnym za wsparcie Naszych działań.
Szczególne podziękowania dla Pana Mateusza Jandy za wsparcie i cierpliwość
2017-04-18 - 10:44:23
Zawiadamiamy, że w dniach 25 kwietnia-3 maja br. wszelkie zapytania telefoniczne proszę kierować pod numer kontaktowy do sekretariatu, tj.: 884-347-677.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 2 maja br., biuro SWKiPR będzie nieczynne.

Przepraszamy za niedogodności z tym związane.


2017-04-11 - 13:06:41
W imieniu naszej hodowczyni, Pani Wioletty Juhnke-Tymosiak, zachęcamy do zbiórki pieniężnej dla małej Amelki-córki Pani Wioletty.
Prosimy wszystkich, którzy chcą pomóc, ludzi nie obojętnych na cierpienie i ból małego dziecka o przekazanie środków.
Każda najmniejsza kwota da możliwość dalszej walki z chorobą i nadzieję na lepsze jutro.
https://pomagam.pl/amelka-tymosiak


2017-04-11 - 10:29:15
W dniach 8-9 kwietnia 2017 odbyły się szkolenia z zakresu Ustawy o ochronie zwierząt,dobrostanu zwierząt, profesjonalizmu i zasad interwencji. Szkolenia przeprowadził Komendant Straży dla Zwierząt w Polsce P. Mateusz Jakub Janda.

Kolejne szkolenia odbędą się 22.04 w Nowym Adamowie, oraz Warszawie 20.05

Zapraszamy serdecznie!!


2017-04-11 - 09:46:14
Informujemy, że w dniach 13-17.04.2017 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. Wszystkim naszym hodowcom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!


2017-03-27 - 11:57:14
Szanowni Państwo
Miło nam poinformować, że zostały ustalone pierwsze terminy szkoleń z zakresu Ustawy o Ochronie Zwierząt, dobrostanu zwierząt, profesjonalizmu, zasad interwencji. Szkolenia prowadzone przez st. insp. Straży dla Zwierząt w Polsce Mateusz Janda. Szkolenie zakończy się egzaminem oraz otrzymaniem certyfikatu Straży dla Zwierząt w Polsce.Terminy szkoleń 08.04.2017, 22.04.2017-miejsce szkolenia Nowy Adamów (kontakt do Pani Marty Czech 506 271 868), oraz Warszawa 20.05.2017 (kontakt Piotr Kłosiński 501053683). Opłata za szkolenie 210 zł, ze względu na ograniczoną ilość uczestników, liczy się kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy. Temat bardzo ciekawy.


2017-02-14 - 11:46:18
Szanowni Państwo,

W związku z hejterami z ZKwP, którzy wpadają w coraz większą panikę i próbują udowadniać, że są świetni, najlepsi i jedyni, informujemy że wszystkie osoby zostaną zgłoszone odpowiednim organom i będą blokowane na portalach społecznościowych.

Szkoda Nam cennego czasu na odpowiadanie na brednie.

Wszystkie kraje członkowskie WKU napiszą oficjalny protest do zarządu FCI i ZKwP, które muszą zająć stanowisko co do swoich hodowców (hejterów).Działając na podstawie Prawa o Stowarzyszeniach jesteśmy takimi samymi Organizacjami.

Boją się Nas i tego co robimy.


2017-02-14 - 11:45:49
Szanowni Państwo,

11.02.2017r odbył się egzamin na sędziów kynologicznych.

Jeszcze raz GRATULUJEMY Pani Marzenie Marciniak i Pani Roksanie Bartoszek
Na bardzo ważnym zabraniu Zarządu i Członków Polskiego Porozumienia Kynologicznego podjęto uchwały dotyczące:
- opłat za wystawy,
- powołania dodatkowych osób kontrolujących hodowle zarejestrowane w organizacjach członkowskich,
- powołania sędziów prób pracy,
- powołania jednostki szkoleniowej zajmującej się testami i tresurą,
- rozpoczęcia kursu na asystenta sędziego,
a także ustalono plan rozwoju i współpracy z innymi organizacjami kynologicznymi w kraju jak i z zagranicą.
Zostało poruszonych wiele ważnych kwestii dotyczących długofalowego rozwoju i uczestnictwa Naszych organizacji w pracach legislacyjnych dotyczących hodowli zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które tak licznie przybyły na spotkanie asystentów sędziów szczególnie Paniom: Mai Janinie Kuliszewskiej, Ewelinie Binkowskiej, Ilonie Burgieł, Lucynie Kuś, Annie Kuliszewskiej oraz Panom: Marcinowi Idyckiemu i Bartoszowi Głowackiemu.

Liczymy, że czas, który poświeciliście nie będzie dla Was stracony, a informacje pomogą w podjęciu przemyślanej decyzji.
LICZYMY NA WAS!


2017-02-14 - 11:44:53
Zapraszamy do udziału w seminarium szkoleniowym, które odbędzie się 03.03.2017r.

Szkolenie przygotowane dla osób pracujących w organizacjach społecznych zajmujących się ochroną zwierząt lub z nimi współpracujących, pod tytułem:
- „Prawna ochrona zwierząt – teoria i praktyka”.

Szczegóły pod adresem:
https://www.facebook.com/events/163023080859100/


2017-02-07 - 11:33:30
Informujemy o zmianach w REGULAMINIE HODOWLI.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z jego treścią.2017-02-03 - 13:28:24
Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu SWKiPR hodowla "CHEŁMSKA GÓRA" i hodowla "Rajska Łapka - Krystyna Sielska" zostaje skreślona z listy członków. Powodem jest naruszenie zasad regulaminu.


2017-01-26 - 11:42:29
W najbliższym czasie prosimy o przesyłanie wszystkich możliwych dokumentów droga mailową.
Jest to spowodowane dużym opóźnieniem w dostarczaniu przesyłek ze strony Poczty Polskiej.2017-01-10 - 12:24:50
Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu SWKiPR hodowla "MAGIA SHIH-TZU" zostaje skreślona z listy członków. Powodem jest naruszenie zasad regulaminu.


2017-01-09 - 13:32:12
Informacja dla Hodowców

Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych Kijów 2017, która odbędzie się w dniach 1-2.04.2017 prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa- przewidujemy pomoc finansową w wyjeździe . Wystawa w Kijowie cieszy się ogromną popularnością, dziennie średnio jest wystawianych ok 1200 psów, co daje możliwość konkurowania z psami z całego świata . Szczególnie ZAPRASZAMY Hodowców którzy otrzymali zaproszenia na tą wystawę.

Podziękowania za zaproszenie i wyróżnienie Naszych Hodowców należą się Prezydentowi WKU Panu Igorowi Sulimow

Czekamy na jak najszybsze zgłoszenie ułatwi Nam to zorganizowanie transportu i logistyki

Zarząd PPK


2016-12-14 - 12:13:43
Szanowni Państwo!

Zbliża się koniec 2016 r i przyszedł czas podsumowań.

Jesteśmy dumni z tego co udało się osiągnąć i nie poprzestaniemy na laurach.

Nasi Hodowcy których w Polsce jest już ponad 10-tysięcy dają nam siłę do jeszcze większej mobilizacji. Na Świecie pod patronatem WKU jest ponad 160- tys Hodowców, co daje obraz jaka jest moc porozumień.

Jesteśmy DUMNI że razem możemy tworzyć drugą siłę w Polskiej kynologii, ale nie poprzestajemy na tym. Trzy organizacje zgłosiły akces do Polskiego Porozumienia Kynologicznego i w 2017 r będą nowe weryfikacje.

Pewnie były drobne potknięcia, ale nie da się tego uniknąć i trzeba wyciągać szybko wnioski. Życzymy wszystkim Hodowcom samych sukcesów hodowlanych, wystawowych i osobistych a sobie życzymy- żebyście bez fanatyzmu ale zawsze byli z Nami.

Życzymy Wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt i jeszcze lepszego 2017 r.


2016-12-06 - 11:23:01
Informujemy, że w dniu 23.12.2016 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.

Wszystkim naszym hodowcom życzymy radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.


2016-11-29 - 15:13:20
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej strony Wikipedii, która poświęcona jest Polskiemu Porozumieniu Kynologicznemu.
Poniżej link do skopiowania:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Polskie_Porozumienie_Kynologiczne


2016-11-29 - 13:49:58
Hodowco przed zakupem lub kryciem warto przeczytać!!!

Na zebraniu Polskiego Porozumienia Kynologicznego w dniu 17.11.2016 r podjęto jednomyślnie decyzję o weryfikacji dokumentów wydawanych przez organizacje, które nie są objęte patronatem międzynarodowym i poszerzenie listy organizacji nie spełniającej wymogów PPK.
Hodowcy należący do organizacji która jest członkiem PPK:
SWKiPR, ANAREX, KENNEL CLUB, SHPR, przed zakupem zwierząt
z innych klubów obowiązkowo muszą uzyskać zgodę swojej organizacji na taki zakup (po weryfikacji dokumentów).
Jednocześnie podajemy wykaz stowarzyszeń w Polsce będących członkami międzynarodowych organizacji kynologicznych:
WORLD KENNEL UNION - WKU
POLSKIE POROZUMIENIE KYNOLOGICZNE, którego członkami są:
-STOWARZYSZENIE WŁAŚCICIELI KOTÓW i PSÓW RASOWYCH - SWKIPR
-ANAREX - KLUB OWCZARKA NIEMIECKIEGO
-STOWARZYSZENIE KENNEL CLUB
-STOWARZYSZENIE HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH
-UNITED KENNEL CLUBS INTERNATIONAL - UCI którego członkiem jest ZWIĄZEK HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH
-Alianz Canine Wordwide którego członkiem jest Polski Klub Psów Rasowych, Polska Unia Kynologiczna oraz Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego
-IKU -Polska Federacja Kynologiczna
-FCI- Związek Kynologiczny w Polsce

Zwracamy uwagę oraz przestrzegamy przed organizacjami, które na swoich stronach zamieszczają nieprawdziwe informacje i celowo wprowadzają w błąd o fikcyjnej przynależności do organizacji międzynarodowych.
Organizacjami, których dokumentacja nie spełnia wymogów Polskiego Porozumienia Kynologicznego oraz jego członków są:
- Stowarzyszenie Przyjaciół Psa i Kota Rasowego z Tarnowa
- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miłośników Psów i Kotów Rasowych z Sianowa
- Związek Miłośników Psów i Kotów Rasowych z Cieszyna
- Stowarzyszenie Przyjaciów Psa i Kota ze Słupca
- Związek Psa Rasowego z Inowrocławia
- Petrus
- Domin
Po dużej ilości zapytań o PKK i FC informujemy że Polski Klub Kynologiczny jak i Fan Club nie są członkami PPK i dokumentacja podlega takiej samej weryfikacji jak w klubach i stowarzyszeniach nie będące pod patronatem organizacji międzynarodowej2016-11-29 - 11:56:14
Informujemy o możliwości wystąpienia o Certyfikat Wzorcowej Hodowli na rok 2017. Warunki jego uzyskania znajdują się w zakładce 'Certyfikaty'. Zapraszamy!


2016-11-22 - 11:20:24
Szanowni Państwo,
Jest nam ogromnie miło poinformować, że po zebraniu i podliczeniu różnych statystyk, wszystkie kluby członkowskie SWKiPR ,ANAREX , KENNEL CLUB , SHPR, razem, jako Polskie Porozumienie Kynologiczne w 2016 roku już przekroczyły ponad 10 000 członków. Dziękujemy klubom , hodowcom i osobom które Nas wspierają, za tak olbrzymie zaufanie. Sukces jest możliwy tylko dzięki Waszej ciężkiej pracy.
W Polskiej kynologi bardzo trudno zawiera się kompromisy ale okazało się że dzięki Wam jest to możliwe.
Członkostwo w Word Kennel Union i wsparcie organizacji Międzynarodowych dało nam nowe możliwości w Polsce jak i na arenie Międzynarodowej, sukcesy wystaw pod patronatem PPK są tylko dodatkiem i wypełnieniem celów które Nam przyświecają.
W sukces Polskiego Porozumienia Kynologicznego zaangażowanych jest wielu wspaniałych ludzi którym, mimo trudności się po prostu chce i nie da się tu Ich nie wymienić wszystkich
WIELKIE DZIĘKI dla; Dominiki Kłosińskiej, Wandy Stanek, Marty Czech, Marzeny Marciniak, Andrzeja Stanka, Remigiusza Czech i Mojej skromnej osoby oraz wielu nie wymienionych tutaj z nazwiska.
Wszyscy hodowcy mogą dumnie nosić głowę bo to dzięki WAM udało się to osiągnąć i obiecuje że nie zaprzestaniemy działać dla dobra Naszych organizacji

Prezes
Piotr Kłosiński


2016-11-22 - 11:16:03
Szanowni Państwo,
Na zebraniu Polskiego Porozumienia Kynologicznego które odbyło się 17,11.2016, wszystkie kluby członkowskie tj. SWKiPR , ANAREX ,KENNEL CLUB , SHPR podjęły jednogłośnie uchwałę o:
- zmianie regulaminu wystaw i przyznawaniu tytułów championa
- dopuszczeniu do egzaminu sędziowskiego asystentów kynologicznych: panią Marzenę Marciniak (SHPR) i panią Roksanę Bartoszek (Kennel Klub )
-zostały doprecyzowane zasady przyjmowania nowych członków od Polskiego Porozumienia Kynologicznego
PPK zatwierdziło harmonogram wystaw psów w 2017 r.
-03.06.2017 Wystawa Specjalna Buldogów Francuskich Nowy Adamów,organizator Kennel Club, o tytuł Championa Polski Buldogów Francuskich
-03.06.2017 I Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Nowy Adamów,
organizator Kennel Club, CAC , CACIB
-25.06.2017 Wystawa Specjalna Owczarków Niemieckich Sędziszów, organizator ANEREX, o tytuł Championa Polski Owczarków Niemieckich
-25.06.2017 II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Sędziszów organizator ANAREX i SWKiPR , CAC, CACIB
-16.07.2017 V Krajowa Wystawa Psów Rasowych Oksa, organizator Anarex,CAC
-27.08.2017 II Krajowa Wystawa Psów Rasowych Pabianice, organizator SHPR, CAC
-17.09.2017 Pierwsza Ogólnopolska Wystawa Psów Rasowych Wrocław, organizator Kennel Club i SWKiPR, CAC
Omówiono również wiele istotnych kwestii w zakresie przyszłej działalności Polskiego Porozumienia Kynologicznego i klubów członkowskich.

Prezes SWKIPR
Piotr Kłosiński


2016-11-10 - 11:51:37
Serdecznie dziękujemy naszym hodowcom za zaangażowanie w akcję fundacji Mam Marzenie "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"
Informujemy, że zbiórka pluszaków dla dzieci nadal trwa!
Można je nadsyłać do 20 listopada.
Hodowcy biorący udział w akcji zostaną wyróżnieni!
2016-11-03 - 11:09:14
Szanowni Państwo!
Polskie Porozumienie Kynologiczne i wszystkie kluby członkowskie SWKiPR, Anarex, Kennel Club, SHPR, AIG, Zielony Czas, wspierają akcję fundacji Mam Marzenie DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
Zachęcamy Naszych Hodowców, którzy wielokrotnie pokazali, że mają wielkie SERDUCHA do przekazania maskotek dla chorych dzieci, które są pod opieką fundacji.
Maskotki wysyłamy na adres ul. Słowackiego 2B, 05-120 Legionowo do dnia 20 listopada.
Szczegółowe informacje pod nr. 535-009-683.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada - Fundacja Mam Marzenie oddział w Warszawie organizuje zbiórkę NOWYCH - Z METKĄ pluszowych maskotek, fabrycznie zapakowanych - gier, zabawek w tym również interaktywnych ,materiałów plastycznych, książek dla dzieci z oddziałów onkologicznych - wszystko to co umili im pobyt w szpitalu. Przedział wiekowy od bobasków do starszaków /0- 18 r.z./


2016-10-25 - 12:59:30
Informujemy, że dnia 17.11.2016r o godzinie 15:00 w Legionowie, w biurze PPK (ul. Słowackiego 2B) odbędzie się zebranie członków i klubów współpracujących z Polskim Porozumieniem Kynologicznym.

Celem zebrania jest ustalenie harmonogramu wystaw na rok 2017 oraz wiele innych ważnych kwestii.


2016-10-24 - 17:49:21
Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 października 2016r. biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.


2016-10-18 - 10:56:49
WYSTAWA ZAKOŃCZONA . Czas na podziękowania i podsumowanie.

Serdeczne podziękowania dla Prezydenta Pabianic Pana Grzegorza Mackiewicza, bez którego wystawa by się nie odbyła, dla Zarządów Klubów ANAREX, SHPR, KENNEL CLUB i SWKIPR- to co zrobiliśmy w miesiąc wydawało się niemożliwe.

PODZIĘKOWANIA dla SĘDZIÓW i najważniejsze- dla HODOWCÓW i wszystkich, którzy przyczynili się do dzisiejszego SUKCESU- ponad 200 uczestników. Brawo Wy!

Serdecznie dziękuję, że doceniacie moją pracę, ale bez Was: Wando Stanek, Andrzeju Stanek, Marto Czech, Marzeno Marciniak, Remigiuszu Czech, Dariuszu Marciniak, Dominiko Kłosińska i wszystkich wspierających, a tu nie wymienionych, nie byłoby Prezesa Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Wielkie dzięki Moi Przyjaciele.

Oddzielne serdeczne podziękowania dla Prezydenta WKU Igora Sulimova za wsparcie i zaproszenia naszych hodowców na Wystawę KIJÓW 2017.

Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego
Piotr Kłosiński


2016-10-05 - 16:26:17
Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu SWKiPR hodowla "Z BOGORI" zostaje skreślona z listy członków. Powodem jest naruszenie zasad regulaminu.


2016-10-04 - 11:38:28
Zawiadamiamy, że zgodnie z decyzją Zarządu SWKiPR hodowla "KROPECZKA" zostaje USUNIĘTA z listy członków Stowarzyszenia. Powodem jest nagminne nieprzestrzeganie regulaminu SWKiPR.


2016-09-22 - 10:54:37
Miło nam poinformować, że dnia 16.10.2016 w Pabianicach, na Strzelnicy w parku Wolności przy ul. XV Pułku Piechoty "Wilków" odbędzie się wystawa rangi CAC.

Wystawa jest zorganizowana przez kluby członkowskie Polskiego Porozumienia Kynologicznego:
- Stowarzyszenie Hodowców Psów Rasowych(SHPR)
- Anarex Klub Owczarka Niemieckiego
- OSPR KennelClub
- Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych(SWKiPR)


Prezentacja psów kończy sezon 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wyżej wymienionej wystawie. Przewidziane są wspaniałe nagrody.
Termin zgłoszeń do 12.10.2016r
Formularz zgłoszeniowy:
http://www.kon-anarex.pl/wystawa-sedziszow.html


2016-08-25 - 13:38:15
Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu SWKiPR hodowla "KROPECZKA" zostaje zawieszona w prawach członków Stowarzyszenia. Powodem jest nieprzestrzeganie regulaminu SWKiPR.


2016-08-25 - 13:21:57
Przypominamy hodowcom zarejestrowanym w klubach członkowskich Polskiego Porozumienia Kynologicznego, że jedynym członkiem World Kennel Union(WKU) w Polsce jest Polskie Porozumienie Kynologiczne, a kluby członkowskie są jego członkami, a nie członkami World Kennel Union(WKU).

Prosimy o niewprowadzanie w błąd nabywców zwierząt i zmianę treści swoich ogłoszeń

Z poważaniem
Zarząd


2016-08-17 - 11:02:43
Zawiadamiamy, że w dniach 24 września-1 października br. wszelkie zapytania telefoniczne proszę kierować pod numer kontaktowy do sekretariatu, tj.: 884-347-677. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.


2016-07-06 - 12:09:28
W związku z brakiem porozumienia pomiędzy nowym Zarządem Związku Owczarka Niemieckiego Długowłosego a Zarządem Polskiego Porozumienia Kynologicznego, z przykrością informujemy że Zarząd Polskiego Porozumienia Kynologicznego przy wsparciu Członków podjął decyzję o wypowiedzeniu ZOND-owi porozumienia o współpracy.


2016-07-05 - 13:36:22
Informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu SWKiPR hodowla "SWARZĘDZKI STAW" zostaje skreślona z listy członków. Powodem jest naruszenie zasad regulaminu.


2016-06-19 - 05:26:15
Serdeczne podziękowania dla komendanta KPP Legionowo, inspektora Pana Waldemara Perdion za organizację szkolenia pt. "Rozwiązywanie problemu interwencji z udziałem Policji i organizacji których statutowym celem jest ochrona zwierząt a uprawnienia Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej", przeprowadzonego przez Prezesa Polskiego Porozumienia Kynologicznego Piotra Kłosinskiego.

Dziękujemy Naczelnikowi Wydziału Prewencji Panu asp. szt. Krzysztofowi Jaryczewskiemu za pomoc i ciepłe przyjęcie.

Dziękujemy Wszystkim tak licznie przybyłym policjantom za cierpliwość i czynny udział w szkoleniu i mamy nadzieję na kontynuowanie naszej współpracy.

Zarząd SWKiPR


2016-06-01 - 14:48:25
Zachęcamy wszystkich hodowców do reklamy swojej hodowli w katalogu wystawowym na Międzynarodowej Wystawie w Sędziszowie.
Więcej informacji u p. Andrzeja Stanka pod nr tel. 512-951-664. Serdecznie zapraszamy!


2016-05-31 - 13:03:50
Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatora wystawa w Dobroniu z dn 02.07.2016 zostaje przeniesiona do Oksy w dniu 10.07.2016


2016-05-18 - 09:55:56
Informujemy, że w dn. 31 maja o 16:00 będzie miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia, przy ul. Słowackiego 2B w Legionowie. Serdecznie zapraszamy!2016-05-10 - 13:47:57
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować firmie Dolina Noteci oraz firmie Delikan za współpracę i pomoc w organizacji wystawy w Nowym Adamowie dnia 1 maja br.

Liczymy na dalsza współpracę przy organizacji kolejnych wystaw


2016-04-27 - 14:13:44
Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja br. (poniedziałek) biuro SWKiPR będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.


2016-04-21 - 13:41:50
Pragniemy poinformować,że pierwsze Certyfikaty Wzorcowej Hodowli za rok 2016 zostały rozdane. Szczęśliwymi posiadaczami są:
- Pani Anna Osowicka, właściciel hodowli "KOCIA SIELANKA"
- Pani Joanny Domasz, właściciel hodowli "YORKOWY OGRÓD"
- Pan Wojciech Krężel, właściciel hodowli "Z LISIEJ NORY".
Serdecznie gratulujemy!


2016-04-10 - 17:49:44
Z przyjemnością informujemy że w dniu 08.04.2016 Zarząd PPK podpisał umowę o współpracy ze Związkiem Owczarka Niemieckiego Długowłosego w zakresie organizowania wspólnych wystaw, szkoleń, wymiany sędziów, doświadczeń oraz promowania naszych organizacji poza granicami kraju. Porozumienie na chwilę obecną nie dotyczy współpracy hodowlanej.
Zarząd SWKiPR


2016-03-31 - 16:17:48
Zawiadamiamy, że w dniach 1-6 kwietnia br. wszelkie zapytania telefoniczne proszę kierować pod numer kontaktowy do sekretariatu, tj.: 884-347-677. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.


2016-03-02 - 12:15:37
Informujemy, że w dniach 24-28.03.2016 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o planowanie wysyłki w okresie przedświątecznym. Wszystkim naszym hodowcom życzymy smacznego jajka i wesołego Alleluja!


2016-02-09 - 12:55:13
Zawiadamiamy, że w dniach 15-23 lutego br. wszelkie zapytania telefoniczne proszę kierować pod numer kontaktowy do sekretariatu, tj.: 884-347-677. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.


2016-02-02 - 12:06:34
Zachęcamy wszystkich hodowców kotów do przeprowadzenia badań u kotów na obecność FIV i FELV. Przypominamy również o obowiązku chipowania wszystkich kotów w hodowlach.


2016-01-12 - 13:13:46
Informujemy, iż w nawiązaniu do współpracy z IAG (International Animal Guard), hodowcy mogą mieć przeprowadzony audyt hodowli w cenie 250 zł. Dotyczy to hodowli mających powyżej 5 sztuk zwierząt


2016-01-12 - 13:13:09
Informujemy o możliwości wystąpienia o Certyfikat Wzorcowej Hodowli na rok 2016. Warunki jego uzyskania znajdują się w zakładce 'Certyfikaty'. Zapraszamy!


2015-12-09 - 14:45:26
Informujemy, że mając na uwadze najwyższą jakość obsługi bankowej, nawiązaliśmy współpracę z PKO Bankiem Polskim SA.

W związku z tą zmianą prosimy o dokonywanie kolejnych płatności na nowy numer rachunku bankowego w PKO Banku Polskim SA:22 1020 1026 0000 1802 0266 6576, w tytule wpisując „ składka członkowska” - lub „uzupełniająca składka członkowska” - w przypadku pozostałych opłat.

Poprzedni numer konta będzie obowiązywał jedynie do 31.03.2016. W związku z tym bardzo prosimy o dokładne sprawdzanie numeru konta przy płatnościach.


2015-12-07 - 10:53:24
Informujemy, że w dniach 23.12.2015-3.01.2016 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o planowanie wysyłki w okresie przedświątecznym. Wszystkim naszym hodowcom życzymy spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.


2015-11-25 - 17:42:51
Pragniemy poinformować, iż Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych (SWKiPR) i Polskie Porozumienie Kynologiczne (PPK) podjęło współpracę z International Animal Guard (IAG) i, w związku z powyższym, w 2016 roku będą przeprowadzane audyty hodowli.


2015-11-25 - 17:37:12
Informujemy, że zwierzęta naszych hodowców powinny pochodzić z legalnych hodowli. Zwierzęta musza posiadać dokumenty rejestracyjne.2015-10-12 - 11:08:56
Szanowni Państwo

W związku ze zmianami dotyczącymi terminu złożenia deklaracji Pit-6, prosimy o zapoznanie się z informacjami pod linkiem:

http://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/nowy-termin-do-zlozenia-deklaracji-pit-6_4_29214.htm?idDzialu=4&idArtykulu=29214


2015-10-06 - 13:44:36
Zawiadamiamy, że w dniach 13-20 października br. wszelkie zapytania telefoniczne proszę kierować pod numer kontaktowy do sekretariatu, tj.: 884-347-677. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.


2015-10-04 - 21:52:07
APEL DO UCZESTNIKÓW 3-EJ ŚWIATOWEJ KONFERENCJI WKU.
President WKU - Igor SulimovPostęp ludzkości związany był zawsze z rozwojem dziedzin nauki i życia, wśród których ważne miejsce pełniła kynologia. Jest ona jednym z czynników kształtujących poglądy współczesnego człowieka na otaczającą naturę. Głównym celem kynologi jest miłość do zwierząt, nie nastawiona na zysk i wzbogacenie się ich kosztem. Świat nie może być podzielony na poglądy rasowe i religijne. I to samo dotyczy kynologii. Poglądy i podziały nie powinny wpływać negatywnie na cele i założenia, które są wspólne dla wszystkich.
Uczestnicy konferencji odwołali się do opinii publicznej, że większość ludzi, którzy kochają psy są związani z instytucjami lub organizacjami zajmującymi się psami.
Zebraliśmy się w Kijowie nie tylko po to, aby kolejny raz wyrazić istnienie naszego związku i podsumować dotychczasową pracę. Naszym głównym celem jest umocnienie związku, nawiązywanie stosunków partnerskich z innymi organizacjami kynologicznymi, jak również rozwijanie kynologii na wszelkie możliwości.


Mając na uwadze powyższe, proponujemy:

W dążeniu do osiągnięcia celu trzeba zatrzymać stagnację polityczną i wzajemne oczernianie się klubów kynologicznych. Hodowcy psów nie mogą fałszować informacji i tym samym propagować metody nieuczciwej konkurencji.
Wiele ras psów jest uznawane jako skarb narodowy danych krajów. Rasy te są oficjalnie uznawane i rejestrowane by wzmocnić swój kraj pochodzenia. Podstawą do dalszej hodowli tych ras są normy i statuty przyjęte przez kraj pochodzenia.
Stworzono zespół doradczy, który obejmuje przedstawicieli kynologicznych. Ich celem jest koordynowanie działań na rzecz promocji i rozwoju nowoczesnej hodowli psów.
Podejmujemy inicjatywę w prowadzeniu wspólnych wydarzeń kynologicznych(wystawy, konkursy, oswajanie psów, psie sporty) pod hasłem „Kynologia bez granic!” , w których mogą uczestniczyć przedstawiciele różnych krajów i hodowli.
W wielu krajach organizacje polityczne i publiczne prowadzą dość agresywną politykę i tworzą negatywna opinię na temat przedstawicieli wielu ras przez zaliczenie ich do kategorii"społecznie - niebezpieczne" lub "potencjalnie -. agresywne". Należy dołożyć wszelkich starań i zaangażować się, aby rozwiązać problem z udziałem mas-mediów, w celu zapobiegania dalszego wyginięcia tych ras psów jak również ich degeneracji.
Konieczne jest zaostrzenia kontroli hodowli z czystej krwi, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z chowu swobodnego, a także w związku z chorobami genetycznymi.
Należy dołożyć maksymalnych starań, aby doprowadzić „Przepisy prawne dotyczące zwierząt” z różnych krajów do norm uznawanych przez społeczność międzynarodową i "Europejską konwencją o ochronie zwierząt." Przy użyciu metod demokratycznych potrzebne są surowsze przepisy stosowane w artykule "Okrutne i nieludzkie traktowanie zwierząt", przy założeniu,że fikcyjna kara generuje bezkarność.
Aby kształcić przyszłe pokolenia w duchu humanizmu i odpowiedzialności społecznej do pracy, głównym celem jest promowanie kynologii w placówkach oświatowych prowadzących szkolenia i działania metodyczne. Szkolenia dla młodych i kluby młodych miłośników psów są dostępne dla wszystkich niezależnie od statusu gospodarczego lub społecznego.

Jesteśmy gotowi podać pomocną dłoń przyjaźni, każdemu, kto dba o kynologię, jej teraźniejszość, a co najważniejsze- naszą wspólną przyszłość. Bo, jak napisał Antoine Saint-Exupery-"Jesteśmy odpowiedzialni za tych, których oswoiliśmy".2015-09-10 - 18:41:31
Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 września br., biuro SWKiPR będzie nieczynne. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.


2015-08-24 - 12:04:18
Informujemy, że Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych nawiązało współpracę z belgijską organizacją kynologiczną Kennel Club Belge.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://www.kennel-club.be/clubs-affilies-etranger/


2015-08-14 - 11:32:28
Uprzejmie informujemy, że wszyscy członkowie SWKiPR mający uregulowane zobowiązania wobec Stowarzyszenia mogą pobrać baner WKU i umieścić na stronie internetowej swojej hodowli.


2015-06-23 - 12:40:42
Serdecznie zapraszamy na Wystawę Psów Rasowych w gminie Oksa w dn. 12 lipca br. od godziny 11:00 na stadionie sportowym Oksa. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce wystawy -> informacje. Zachęcamy do uczestnictwa.


2015-06-23 - 12:36:30
Składamy serdeczne podziękowania za współpracę, organizację IV Wystawy w Sędziszowie i ciepłe przyjęcie:
- Panu Burmistrzowi miasta Sędziszów, Wacławowi Szarek
- Pani Prezes Klubu Owczarka Niemieckiego „ANAREX”, Pani Wandzie Stanek
- Właścicielowi firmy DELIKAN, Panu Robertowi Bentkowskiemu
- Pani Ewelinie Świtalskiej za fotograficzną oprawę wystawy
oraz wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do współpracy w zakresie organizacji wystawy.

Serdeczne podziękowania i samych sukcesów życzy Zarząd SWKiPR.


2015-06-02 - 13:08:29
Informujemy, iż w związku z okresem urlopowym w dn. 8-12 czerwca, wszelkie zapytania telefoniczne proszę kierować pod numer kontaktowy do sekretariatu, tj.: 884-347-677. Natomiast w dniach 15-19 czerwca odwrotnie. Dodatkowo, wysyłka dokumentów w tych dniach będzie ograniczona. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o przemyślane planowanie wysyłki.


2015-05-28 - 11:20:59
Serdecznie zapraszamy na IV Sędziszowską Wystawę Psów Rasowych w dn. 21 czerwca br. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce wystawy -> informacje. Zgłoszenia na wystawę przyjmujemy do dn. 15.06. Zachęcamy do uczestnictwa.


2015-04-20 - 14:02:03
Zawiadamiamy, że w dn. 6 maja o 18:30 będzie miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia, przy ul. Słowackiego 2B w Legionowie. Serdecznie zapraszamy!


2015-03-31 - 12:19:47
Pierwsze Certyfikaty Wzorcowej Hodowli za rok 2015 zostały rozdane. Szczęśliwymi posiadaczami są:
- Pan Sylwester Wasążnik, właściciel hodowli "COTANGO"
- Pan Wojciech Krężel, właściciel hodowli "Z LISIEJ NORY".
Serdecznie gratulujemy!


2015-03-23 - 15:00:30
Informujemy, że w dniach 2-6.04.2015 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o planowanie wysyłki w okresie przedświątecznym. Wszystkim naszym hodowcom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.


2015-02-18 - 16:17:39
Informujemy, że Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych nawiązało współpracę z firmą Delikan (www.delikanpolska.pl), która od 25 lat zajmuje się produkcją karmy dla psów. Ściśle współpracuje z sanepidem (cotygodniowe badania próbek), oferuje swą pomoc przy wystawach organizowanych przez SWKiPR, jak również pomaga w wywiązywaniu się z zobowiązań statutowych. Uwaga: Dla zarejestrowanych miotów istnieje możliwość uzyskania wyprawek. Zapraszamy do rejestracji!


2014-12-02 - 13:37:52
Informujemy, że w dniach 23.12.2014-6.01.2015 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o planowanie wysyłki w okresie przedświątecznym. Wszystkim naszym hodowcom życzymy spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.


2014-10-31 - 13:12:44
Zawiadamiamy, że w dniu 10 listopada biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.


2014-09-15 - 16:39:13
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim osobom za wkład pracy włożony w organizację I Ogólnopolskiej Wystawy Psów i Kotów Rasowych w Wojnowie pod Bydgoszczą. W szczególności zaś składamy podziękowania Pani Beacie Jakubowskiej za organizację w/w wystawy i konkursu "Mój Przyjaciel Pies", wsparcie i nadzór koncepcyjny. Pragniemy również podziękować Panu Pawłowi Markowskiemu, przedstawicielowi firmy WET-ART za wielce szlachetny dar na rzecz schroniska w Bydgoszczy.


2014-09-09 - 10:28:43
Z przykrością informujemy, że zapowiadana na 13 września wystawa psów i kotów
rasowych w Wojnowie pod Bydgoszczą nie odbędzie się. Powodem jest zbyt mała
ilość zgłoszeń. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację i związane z tym
niedogodności.


2014-08-25 - 12:21:35
W związku z okresem urlopowym, informujemy, że w dniach 27 sierpnia-4 września br. wszystkie zapytania dotyczące spraw hodowlanych proszę kierować pod numer 884 347 677.


2014-08-05 - 00:01:41
Zgłoszenia na wystawę w Sicienku można nadsyłać drogą elektroniczną na adres
wystawy.swkipr@gmail.com lub na biuro@swkipr.pl
lub korespondencyjnie na adres:
SWKiPR,
ul. Słowackiego 2B,
05-120 Legionowo


2014-07-24 - 12:45:41
Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską Wystawę Psów i Kotów Rasowych w Wojnowie koło Bydgoszczy w dn. 13 września br. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce wystawy -> informacje. Zachęcamy do uczestnictwa.


2014-07-01 - 12:53:09
Składamy serdeczne podziękowania za współpracę, organizację wystawy i ciepłe przyjęcie:
- Panu Burmistrzowi miasta Sędziszów, Wacławowi Szarek
- Prezesowi Klubu Owczarka Niemieckiego „ANAREX”, Panu Andrzejowi Stanek
- Sędziemu Kynologicznemu, Panu Sławomirowi Maj
oraz wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do współpracy w zakresie organizacji wystawy.

Serdeczne podziękowania i samych sukcesów życzy Zarząd SWKiPR.


2014-05-16 - 12:23:27
Informujemy, że członkowie Stowarzyszenia Kotów i Psów Rasowych mogą brać udział w wystawach wszystkich krajowych organizacji kynologicznych poza Związkiem Kynologicznym w Polsce.


2014-05-14 - 17:47:43
Informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w dniach 26-30 maja, sekretariat SWKiPR będzie nieczynny. W związku z powyższym, wysyłka dokumentów zostanie przesunięta na 3 czerwca. Wszelkich informacji możecie Państwo zasięgnąć jedynie pod numerem telefonu: 501 053 683. Zapraszamy do kontaktu


2014-04-07 - 17:07:28
Informujemy, że w dniach 17-21.04.2014 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o planowanie wysyłki w okresie przedświątecznym. Wszystkim naszym hodowcom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.


2014-03-12 - 17:26:07
Państwo Marzena i Robert Wiaterek z hodowli WHITE ANGEL zostali oddelegowani do reprezentowania SWKiPR przy organizacji pokazów i wystaw na terenie województwa śląskiego.


2014-03-10 - 14:24:02
Pani Beata Jakubowska z hodowli YORK HAUSE KELLY została oddelegowana do reprezentowania SWKiPR przy organizacji pokazów i wystaw na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.


2014-03-10 - 14:22:37
Właściciele poniższych hodowli nie mają prawa legitymować się przynależnością do SWKiPR, a wszelkie oszustwa będą zgłaszane odpowiednim organom.
Wykaz hodowli, o których mowa:
65/01/12 - 101 Dalmatyńczyków z Radomia
71/01/12 - Amber z Radomia
84/01/12 - Przytulny Dom z Nowego Korczyna
144/01/12 - Nagoda z Poznania
255/01/12 - Raj Timy ze Śmigla


2014-02-13 - 13:05:46
Do lekarzy weterynarii współpracujących ze Stowarzyszeniem dołączył Pan Piotr Machel ze Świecia. Wkrótce dokładniejsze dane weterynarzy współpracujących z SWKiPR znajdą Państwo na stronie w zakładce 'O nas'. Zapraszamy!


2014-02-10 - 14:51:50
Uwaga! Zmiana godzin pracy Stowarzyszenia:
pon.,śr.: 14:00-18:00
wt., czw., pt.: 10:00-14:00


2014-01-23 - 12:47:24
Pierwsze Certyfikaty Wzorcowej Hodowli za rok 2014 zostały rozdane. Szczęśliwymi posiadaczami są:
- Pan Witold Sieczka, właściciel hodowli "BLUE SWEETIES"
- Pan Sylwester Wasążnik, właściciel hodowli "COTANGO"
- Pan Wojciech Krężel, właściciel hodowli "Z LISIEJ NORY".
Serdecznie gratulujemy!


2014-01-07 - 15:21:05
Informujemy o możliwości wystąpienia o Certyfikat Wzorcowej Hodowli na rok 2014. Warunki jego uzyskania znajdują się w zakładce 'Certyfikaty'. Serdecznie zapraszamy!


2014-01-07 - 15:18:35
Szanowni Państwo
Przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej w wysokości 60 zł, jak również zaległych składek za lata ubiegłe.
Składkę opłaca się jednorazowo na pełen rok kalendarzowy. Prosimy w tytule przelewu wpisać 'składka członkowska'. Nieprzekraczalny termin wpłaty rocznej to 30 kwietnia 2014r.


2013-12-09 - 14:47:49
Informujemy, że w dniach 23.12.2013-6.01.2014 biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. W związku z powyższym, przepraszamy za niedogodności i prosimy o planowanie wysyłki w okresie przedświątecznym. Wszystkim naszym hodowcom życzymy spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.


2013-10-14 - 15:25:48
Uprzejmie zawiadamiamy, że od 1 grudnia br. SWKiPR zmienia siedzibę główną. Wszelką korespondencję prosimy kierować pod adres:
Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych
ul. Słowackiego 2B
05-120 Legionowo


2013-08-13 - 16:45:20
Informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w dniach 14-21 sierpnia, wszelkich informacji możecie Państwo zasięgnąć jedynie pod numerem telefonu: 884 347 677. Zapraszamy do kontaktu.


2013-07-30 - 12:53:45
Składamy serdeczne podziękowania za współpracę, organizację wystawy i ciepłe przyjęcie:
- Panu Wójtowi Żarnowca, Eugeniuszowi Kapuśniak
- Prezesowi Klubu Owczarka Niemieckiego „ANAREX”, Panu Andrzejowi Stanek
- Komisarzom wystawy i organizatorom, Panom Stanisławowi i Przemysławowi Ogonowskim
- sekretarzowi wystawy, Pani Anecie Kamińskiej
oraz wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do współpracy w zakresie organizacji wystawy.

Serdeczne podziękowania i samych sukcesów życzy Zarząd SWKiPR.2013-07-05 - 16:47:22
Miło nam poinformować, że hodowla YORK HAUSE KELLY, prowadzona przez Panią Beatę Jakubowską, uzyskała Certyfikat Wzorcowej Hodowli w SWKiPR. Serdecznie gratulujemy!


2013-07-05 - 16:42:16
Uprzejmie informujemy, że SWKiPR podjęło współpracę z firmą NET FUTTER, której działalność jest ukierunkowana na rynek karm dla zwierząt. Więcej informacji o firmie i produktach na stronie www.netfutter.pl


2013-06-28 - 14:34:16
Informujemy, że członkowie Stowarzyszenia Kotów i Psów Rasowych mają możliwość
uczestnictwa w wystawie w Żarnowcu organizowanej przez Klub Owczarka Niemieckiego ANAREX.

Więcej szczegółów znajduje się tutaj: http://www.kon-anarex.pl.

Serdecznie zapraszamy!


2013-06-18 - 11:02:02
Składamy serdeczne podziękowania za współpracę, organizację wystawy i ciepłe przyjęcie:
- Panu Burmistrzowi miasta Sedziszów, Wacławowi Szarek
- Prezesowi Klubu Owczarka Niemieckiego „ANAREX”, Panu Andrzejowi Stanek
- Komisarzowi wystawy i organizatorowi, Panu Stanisławowi Ogonowskiemu
- sekretarzowi wystawy, Panu Przemysławowi Ogonowskiemu
oraz wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do współpracy w zakresie organizacji wystawy.

Serdeczne podziękowania i samych sukcesów życzy Zarząd SWKiPR.


2013-06-06 - 13:20:39
Informujemy, że podczas najbliższej wystawy w Sędziszowie (16.06), członkowie SWKiPR mają możliwość zaprezentowania posiadanych kotów. Więcej informacji u p. Andrzeja Stanek pod nr tel. 512-951-664. Serdecznie zapraszamy!


2013-05-17 - 13:22:03
Informujemy, że członkowie Stowarzyszenia Kotów i Psów Rasowych mają możliwość
uczestnictwa w wystawach organizowanych przez Klub Owczarka Niemieckiego ANAREX.

Więcej szczegółów znajduje się tutaj: http://www.kon-anarex.pl.

Serdecznie zapraszamy!2013-05-17 - 13:21:17
Miło nam poinformować, że hodowla FINAL FANTASY, prowadzona przez Panią Dagmarę Sulich, uzyskała Certyfikat Wzorcowej Hodowli w SWKiPR. Serdecznie gratulujemy!2013-05-16 - 14:26:53
Informujemy, że wszelką korespondencję elektroniczną należy kierować na adres: biuro@swkipr.pl. Korespondencja przesłana na inne adresy nie będzie weryfikowana.


2013-04-16 - 10:17:52
Miło nam poinformować, że hodowla YORKOWY OGRÓD, prowadzona przez Panią Joannę Domasz, uzyskała Certyfikat Wzorcowej Hodowli w SWKiPR. Serdecznie gratulujemy!2013-04-05 - 11:35:53
Informujemy, iż z dniem 5 kwietnia br. nadesłane karty miotów, które nie posiadają informacji o uprawnieniach reproduktora do krycia suk, nie będą brane pod uwagę przy wydawaniu rodowodów. Prosimy o dołączenie takiej informacji do przesłanych dokumentów. Ogłoszenie to nie dotyczy reproduktorów zarejestrowanych w SWKiPR.


2013-03-08 - 12:10:10
Szanowni Państwo
Przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej w wysokości 60 zł.
Składkę opłaca się jednorazowo na pełen rok kalendarzowy. Prosimy w tytule przelewu wpisać 'składka członkowska'. Nieprzekraczalny termin wpłaty rocznej to 30 kwietnia 2013r.


2013-02-25 - 16:28:03
Miło nam poinformować, że hodowla WHITE ANGEL, prowadzona przez Państwa Marzenę i Roberta Wiaterek, uzyskała Certyfikat Wzorcowej Hodowli w SWKiPR. Serdecznie gratulujemy!


2013-02-13 - 10:42:05
Szanowni Państwo
W przypadku otrzymywania niemiłych i obraźliwych ( np. o pseudohodowlach ) dla Państwa emaili , prosimy o przesyłanie ich na naszą pocztę , będziemy interweniowali !!


2013-02-12 - 12:17:27
Miło nam poinformować, że hodowla COTANGO prowadzona przez p. Sylwestra Wasążnika uzyskała Certyfikat Wzorcowej Hodowli w SWKiPR. Serdecznie gratulujemy!2013-02-05 - 11:31:58
Informujemy, iż wszystkie dokumenty wydane od 5.02.2013r. włącznie będą zawierały hologramy. Dodatkowo, każdy rodowód wydany szczenięciu lub kocięciu będzie posiadał dołączoną deklarację członkowską przeznaczoną dla nabywców zwierząt.


2012-09-04 - 19:43:04
Lekarz weterynarii współpracujący z SWKiPR:
Paweł Marek Kania
zygawet.pl


2012-07-18 - 20:50:41
Encyklopedia PSÓW i KOTÓW:

Na naszej stronie SWKiPR.pl powstaje encyklopedia psów i kotów.
Jeżeli chcesz pomóc w jej rozwoju i posiadasz jeszcze inne informacje lub zdjęcia, to zapraszamy do nadsyłania ich pod adres e-mail: swkipr@gmail.com (w tytule e-maila proszę wpisać: "Encyklopedia PSÓW - nazwa rasy" lub "Encyklopedia KOTÓW - nazwa rasy").


2012-07-18 - 20:45:23
"Certyfikat Wzorcowej Hodowli"

Jeżeli interesuje Cię uzyskanie "Certyfikatu Wzorcowej Hodowli", prosimy o zgłaszanie się do nas.
Oceny hodowli przeprowadzać będą sędziowie:
- Pani Ewa Rybarska;
- Pani Adrianna Machel;

Kontakt:
tel.: 501 053 683,
e-mail: swkipr@wp.pl


2012-05-15 - 00:05:26
! ! ! ! ! W A Ż N E ! ! ! ! !

W dniu 08.05.2012 zarząd uchwalił zmiany w regulaminach hodowlanych psów i kotów obowiązujące od dnia 01.07.2012 dotyczące chipowania zwierząt.

1) Wprowadza się obowiązek chipowania psów i kotów urodzonych po 01.07.2012, a zwierzęta urodzone przed 01.07.2012 muszą zostać zachipowane przed 01.01.2013 .

2) Zwierzęta którym w dniu przeglądu kwalifikacyjnego brakowało 90 dni lub mniej, automatycznie nabywają uprawnienia hodowlane. Te którym brakowało 91 dni lub więcej muszą przejść przegląd hodowlany po ukończeniu wieku przewidzianego w regulaminach.

Zmienione regulaminy zostaną wkrótce udostępnione na stronie.
2012-05-15 - 00:03:59
zmiany pracy oddziału:

czynne - poniedziałek i wtorek w godz. 16:00-18:00
tel. 884 347 677 - sekretariat i księgowość
tel. 501 053 683 - sprawy hodowlane


2012-04-23 - 09:35:32
Nowy adres internetowy SWKiPR:
http://swkipr.pl


2012-02-23 - 11:37:05
Szanowni Państwo:
Każda profesjonalna hodowla powinna posiadać stronę internetową.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt z panem Łukaszem Ciupek:
tel: 697-138-557
e-mail: lukasz.ciupek@gmail.com
GG: 2352142
Przykładowe strony hodowli:
Margo
Shaggy Luck
Dla członków SWKiPR - PROMOCYJNA CENA


2012-01-10 - 14:04:38
Szanowni Państwo
Aby dokończyć proces rejestracyjny należy zalogować się i wypełnić:
- deklarację członkowską;
- wniosek o rejestrację przydomka;
Wypełnione dokumenty należy przesłać na adres swkipr@wp.pl
Dodatkowo w mailu należy podać ilości psów/kotów oraz ich rasę.2011-12-30 - 23:32:31
Strona Stowarzyszenia Właścicieli Kotów i Psów Rasowych wystartowała.
skopiuj poniższy kod i wklej na swojej stronie:
<a href="http://swkipr.pl" target=_blank><img src="http://swkipr.pl/banner.jpg" border="1" style="border-color:white;"></a>
Zaproś znajomych: